AK Parti Tüzüğünde Değişikliğe Gidiliyor

AK Parti Tüzüğünde Değişikliğe Gidiliyor

21 Mayıs tarihinde Ankara Arena Spor Salonunda yapılacak olan Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi için sayılı günler kaldı.

SİYASET - 2017-05-19 23:02:41

21 Mayıs tarihinde Ankara Arena Spor Salonunda yapılacak olan Ak Parti 3. Olağanüstü Kongresi için sayılı günler kaldı. Genel başkan adayı olarak mikrofonu eline alacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında ekonomi ve siyasi istikrara ağırlık verecek.  Yeni atılım dönemi olarak adlandırılan dönemde demokrasi, değişim ve reform vurgusu yapılacak.

Parti Tüzüğünde Değişiklik

Pazar gününden sonra ilk gündem maddesi parti tüzüğünde değişiklik yapılması olacak. Tüzüğün 79. Maddesinin değiştirilmesi ile Yıldırım Merkez Yürütme Kurulu doğal üyesi olacak. Başbakan Yıldırım için AK Parti Genel Başkan Vekilliği ve AK Parti Grup Başkanı olarak yeni konumlar öngörüldü. AK Parti’de bu değişiklikler için hazırlıklar devam ediyor.

8. Katta Oda Hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu partisinin başına geçtikten sonra kullanacağı oda da hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı, parti genel başkanı olunca partide geçireceği zaman da artacağı için AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkanlık makamının bulunduğu 8. Kata Başbakan Yıldırım ile istişare halinde olacak şekilde odaları hazırlatılıyor.

DİĞER HABERLER