İstiklal Caddesinde Kavga

İstiklal Caddesinde Kavga

Final Four için İstanbul’a gelen Olympiakos taraftarları Taksim’de kaldıkları otelden öğle saatlerinde çıkarak meşaleler yakıp ‘Konstantinepolis’ sloganları atınca oradaki vatandaşlar ararsında İstiklal Caddesinde kavga çıktı.

GÜNCEL - 2017-05-19 22:58:46

Final Four için İstanbul’a gelen Olympiakos taraftarları Taksim’de kaldıkları otelden öğle saatlerinde çıkarak meşaleler yakıp ‘Konstantinepolis’ sloganları atınca oradaki vatandaşlar ararsında İstiklal Caddesinde kavga çıktı. Kavgada 6 kişi yaralandı. Kavga sırasında havai fişeklerin de kullanıldığı dikkat çekti. Olay polis müdahalesi ile durduruldu. Polis olay yerinde 4 kişiyi göz altına aldı.

Yaralılar Hastanelere Kaldırıldı

Yunan taraftarlardan 1 tanesi bacağından yaralanırken, diğer 5 kişi ise aldıkları darbeler sonucu yaralandı. Olay yerine gelen ambulansalar sayesinde yaralanan taraftarlar, Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldılar. Hastanede tedavileri tamamlanan hafif yaralı 6 kişi taburcu edildi. Taburcu edilen taraftarlar da polis tarafından hastane çıkışında göz altına alınarak emniyete götürüldü.

Şirinevler’de Saldırı

Sinan erdem spor salonuna gitmek üzere yola çıkan iki Yunanlı taraftar, Şirinevler’de Fenerbahçe formalı kişiler tarafından saldırıya uğradı. Olympiakos taraftarına tekme, tokat ve yumruklarla saldıran saldırganları çevrede bulunan vatandaşlar müdahale ederek uzaklaştırdılar. Daha sonra araya giren vatandaşlar yunan taraftarları gideceği yere kadar götürdüler.

DİĞER HABERLER