AK Parti’de Yeni Atılım Dönemi

AK Parti’de Yeni Atılım Dönemi

16 nisan referandumu sonrası AKP Genel Başkanlığı koltuğuna oturmak için gerekli hazırlıkları yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’liler şimdi 21 Mayıs’ta yapılacak kongreyi bekliyorlar.

SİYASET - 2017-05-16 00:24:59

16 nisan referandumu sonrası AKP Genel Başkanlığı koltuğuna oturmak için gerekli hazırlıkları yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’liler şimdi 21 Mayıs’ta yapılacak kongreyi bekliyorlar. Erdoğan’ın yeniden başkanlık koltuğuna oturacağı kongre Pazar günü yapılacak. Kongrenin duyurusu ise parti web sitesinde ‘yeni atılım dönemi’ başlığı ile yayınlandı.

3. Olağanüstü Kongre

21 Mayıs Pazar günü, saat 10.00’da Ankara Arena Spor Salonu’nda AKP 3. Olağanüstü Büyük Kongre yapılacak. Genel başkan adayı olarak tek aday olan Recep Tayyip Erdoğan, çoğunluğun sağlanması ile kurucusu olduğu Ak partinin tekrar genel başkanı olacak.

Beklenen bu değişiklikten sonra ise asıl değişim başlayacak. Genel başkan seçiminden sonra parti kadroları ve teşkilatlarında değişiklikler yapılacak. Yapılacak olan bu değişimlerin başlangıcı olarak görülen kongre görüldüğü için, kongre sonrası dönem yeni atılım dönemi olarak adlandırılıyor.

Parti kadrolarında yapılacak olan değişimlerin 16 Nisan referandumu sonucunun da dikkate alınarak yapılması bekleniyor. Halkı daha memnun edecek yeni uygulamaların başlangıcı da bu kongre olacak.

DİĞER HABERLER