Engin Altan Düzyatan Hz.Bilal'i Seslendiriyor

Diriliş Ertuğrul'un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, ilk müezzin Bilal-i Habeşi'nin hayatını konu alan 30 milyon dolarlık animasyon filminin Türkçe seslendirmesinde rol alacak.

Engin Altan Düzyatan Hz.Bilal'i Seslendiriyor
Engin Altan Düzyatan Hz.Bilal'i Seslendiriyor

Peygamber Efendimizin ilk müezzini Bilal-i Habeşi'nin hayatını konu alan 'Bilal: Özgürlüğün Sesi' adlı animasyon filmi önümüzdeki ay Türkiye'de izleyicisiyle buluşuyor. Holywood animasyon ekibiyle çalışan Dubai asıllı yapım şirketi, Engin Altan Düzyatan ile Hz. Bilal'in Türkçe seslendirmesi için anlaştı.

Dubai'nin animasyon ve özel ses stüdyosu Barajoun Entertainment yapım şirketinin 30 milyon dolar bütçe ayırdığı projenin yapım ekibinde 250 kişilik Holywood kadrosu bulunuyor.

ÖNÜMÜZDEKİ AY VİZYONA GİRİYOR

İngilizce dublajda Ian Mcshane, Adewale Akinnuoye ve Andre Robinson gibi Hollywood'un önemli isimlerinin yer aldığı filmin Türkçe dublajı için birçok isimle görüşüldü. Filmin başkahramanı olan Bilal için yapım şirketi Engin Altan Düzyatan ile anlaştı. Bilal-i Habeşi'nin çocukluğu ile başlayan ve özgürlük mücadelesinin anlatıldığı film, ülkemizde 27 Ocak'ta vizyona giriyor.

BİLAL: ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ FİLMİNİN KONUSU

Bilâl-i Habeşî'nin çocukluğundan itibaren yaşadığı hayatı anlatan animasyon film, epik bir kahramanlık hikayesi. Bin yıl önce yaşayan küçük bir çocuk ile başlayan hikayede bu küçük çocuğun en büyük hayali dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü imparatoru olmaktır. Hayallerini nasıl gerçekleştireceğine dair düşler kuran küçük çocuk ve kız kardeşi kaçırıldığında bu düşler yerini korkuya bırakır. Açgözlülüğün ve adaletsizliğin hüküm sürdüğü bir dünyada yaşamak zorunda bırakılan Bilal zaman geçtikçe boyun eğmeyi reddeder. Adaletsizlerin karşısında sesini yükseltmeye karar veren Bilal, tarihte hatırladığımız yerini kendi elleriyle yaratacaktır.

Kaynak:sondakika haber

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli