Pakistan'da yolcu uçağı düştü:21 yanmış ceset çıktı !

Pakistan ordu sözcülüğünden yapılan açıklamada, düşen uçak enkazında arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği, şu ana kadar 21 yanmış cesedin çıkarıldığı belirtildi.

Pakistan'da yolcu uçağı düştü:21 yanmış ceset çıktı !
Pakistan'da yolcu uçağı düştü:21 yanmış ceset çıktı !

Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait Çitral-İslamabad seferini yapan uçak Havelian bölgesi yakınlarında düştü. Başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ederken an itibariyle 21 yanmış ceset çıkarıldı.

 Pakistan'da yolcu uçağı düştü
Havelian bölgesi hükümet yetkilileri medyaya yaptığı açıklamada, uçaktaki bedenlerin tanınmayacak derecede yandığını ve uçağın paramparça olduğunu bildirdi. Yerel medyaya konuşan görgü tanıkları ise uçağın düşmeden önce alev aldığını söyledi.

Öte yandan, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun 

Hüseyin ve Başbakan Navaz Şerif, yayınladıkları mesajda, trajik kazadan duydukları derin üzüntü ve acıyı dile getirdi.

Yetkililer, 47 kişi taşıyan uçağın yerel saatle 15.30'da ülkenin kuzeybatısındaki Çitral kentinden havalandığını ancak bir süre sonra kuleyle bağlantısının kesildiğini bildirmişti.

PIA'ya ait PK-661 sefer sayılı küçük yolcu uçağı, bölgedeki Karpal köyü yakınlarında düşmüş, çok sayıda ilk yardım ekibi ve askeri birlikler yardım amacıyla bölgeye sevk edilmişti. Medyaya yansıyan görüntülerde, uçağın dağlık bir alana düştüğü ve alev aldığı görülmüştü.

YOLCULAR ARASINDA POP ŞARKICISI DA VAR

Yolcular arasında Pakistanlı eski pop şarkıcısı Cüneyd Cemşid ve ailesinin de olduğu belirtildi.

Havayolarından yapılan resmi açıklamada Acil Durum Merkezi'nin harekete geçirildiğini ve kurtarma görevlilerinin yola çıktığı belirtildi. Uçağın düşüş nedeni ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı. Uçağın motor problemi nedeniyle düşmüş olabileceği belirtiliyor.

Kaynak:mynethaber

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli