15 Temmuz Milli İrade Destanı" Fotoğraf Sergisine büyük ilgi

foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, Kırklareli'de açıldıKırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykaç: "Vatan millet ve bayrak söz konusu olduğu zaman tüm farklılıkları bir kenara itip, el ele vermeliyiz, kardeş olmalıyız"

15 Temmuz Milli İrade Destanı
15 Temmuz Milli İrade Destanı

Kırklareli Üniversitesi'nde (KLÜ),  foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan oluşan "15 Temmuz Milli İrade Destanı Fotoğraf Sergisi" açıldı.

Gençlik ve spor Bakanlığı, KLÜ Genç Gönüllüler Kulübü iş birliğiyle Kayalı Yerleşkesi'nde düzenlenen sergide, 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında İstanbul ve Ankara'da çekilen 35 fotoğraf yer alıyor.

Sergiyi gezen KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Türk milletinin birlik ve beraberliği ile 15 Temmuz gecesi yapılmak istenilen darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını bildirdi.

15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını anlatan Aykaç, bu tür sergiler ile 15 Temmuz ruhunu diri tutmaya gayret gösterdiklerini ifade etti.

Türk milletinin hainlere amaçlarını gerçekleştirmek için izin vermediğini vurgulayan Aykaç, "Türk milletinin birlik ve beraberliği hepimize umut veriyor. Gençlerimizi büyük işler düşüyor. Vatanımızı milletimizi her an yüreğimizde kalbimizde taşımalıyız. Vatan millet ve bayrak söz konusu olduğu zaman tüm farklılıkları bir kenara itip el ele vermeliyiz, kardeş olmalıyız. Gençlerimizde bu tür duygularla büyümeli. Bu nedenle bu ruhu diri tutmalıyız." diye konuştu.

Kaynak:milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli