Gözyaşı ülkesi olduk

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, ‘Eğer sorun bizi tutuklayarak çözülecekse biz seve seve de bırakmaya hazırız’ diye konuştu.

Gözyaşı ülkesi olduk
Gözyaşı ülkesi olduk

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve milletvekilleri, DBP’li belediye başkanları ve Kürt siyasetinin en önemli isimlerinden Ahmet Türk’ün tutuklanmasını değerlendiren, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, “Yine 80’lere, 90’lara döndük. Eğer bunlar çözüm olsa idi zaten şimdiye kadar Kürt sorunu çözülmüş olacaktı. Çocuklarımıza, yeni bir ülkeyi bırakmak gibi bir görevimiz var. Eğer sorun bizim tutuklanmamız ve siyasetin dışına çıkarılmamız ise ve bizi tutuklayarak çözülecekse biz seve seve de bırakmaya hazırız. Yeter ki bu topraklarda bu kan deryası dursun. Yeter ki artık Kürt ve Türk çocukları ölmesin” dedi. Kürt sorunun çözümü için atılan adımların, müzakere sürecinin herkesi umutlandırdığını ifade eden Sakık, “Son bir yıldır yaşananları görünce sürekli ülkenin ezberini tekrarladığı bir ruh halini görüyoruz. Yine 80’lere, 90’lara döndük çünkü.

Eğer bunlar çözüm olsa idi zaten şimdiye kadar Kürt sorunu çözülmüş olacaktı. Ama demek ki olmadı. Hepimiz, 80’lerden, 90’lardan gelerek bu siyasetin içindeyiz. Bu yolun, yöntemin, yol ve yöntem olmadığını söylüyoruz” dedi.

cumhuriyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli