Erhan Tuncel’den çarpıcı iddialar

Abdülkadir Aksu Yasin Hayal’in sorgusuna girdi, 'Helal olsun' dedi Hrant Dink suikastının “abisi” Erhan Tuncel, yeni çıkan kitabında, Yasin Hayal’in Mcdonald’s bombalamasından 11 ay sonra cezaevinden tahliye edildiğinde, dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Hayal’in sorgusuna girdiğini, kendisine “helal olsun” dediğini iddia etti.

Erhan Tuncel’den çarpıcı iddialar
Erhan Tuncel’den çarpıcı iddialar

Erhan Tuncel’den çarpıcı iddialar: Abdülkadir Aksu Yasin Hayal’in sorgusuna girdi, 'Helal olsun' dedi Hrant Dink suikastının “abisi” Erhan Tuncel, yeni çıkan kitabında, Yasin Hayal’in Mcdonald’s bombalamasından 11 ay sonra cezaevinden tahliye edildiğinde, dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Hayal’in sorgusuna girdiğini, kendisine “helal olsun” dediğini iddia etti. Agos gazetesi Genel yayın Ynetmeni ve BirGün yazarı Hrant Dink cinayetinin “abisi” Erhan Tuncel, “Hrant Dink Suikastının Perde Arkası- Amerika’nın Yeniçerileri” adlı kitabında çarpıcı iddialarda bulundu. “Sistemin mağdur ettiği herkese” ithaf ettiği, Hayat Yayınları’ndan çıkan

kitabında, Yasin Hayal’le tanışmasından istihbarata dahil olma sürecine, Ramazan Akyürek’ten dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’ya kadar birçok isme değiniyor. Erhan Tuncel, kitabında, Yasin Hayal’in Mcdonald’s bombalamasından 11 ay sonra cezaevinden tahliye edildiğinde, Abdülkadir Aksu’nun Hayal’in sorgusuna girerek kendisine helal olsun dediğini anlattığını ifade ediyor. Erhan Tuncel’in bu bölümdeki iddiaları şöyle: “Yasin Hayal’in bir huyu vardı. Bir şey yaptığı zaman gece gündüz bunu etrafındaki herkese anlatırdı. İstanbul Terörle Mücadele’deki sorgusuna Abdülkadir Aksu’nun da girdiğini, Yasin’i dineldikten sonra ‘bunu polis yapmak lazım. Helal olsun, adam tek başına bombalama yapmış’ dediğini etrafındakilere anlatmıştı.

BİRGÜN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli