PYD’ye 500 milyon dolar

PYD’ye 500 milyon dolar GOAL, IRC ve IMC isimli kuruluşların başını çektiği batılı dernekler, Suriye’ye yardım faaliyeti altında terör örgütü PYD’ye para aktarılıyor.

PYD’ye 500 milyon dolar
PYD’ye 500 milyon dolar

 Türkiye'de üslenen batılı yardım kuruluşları Suriye'de muhalif bölgelere yardım görüntüsü altında 2015 yılından başlayarak birçok usulsüzlüğe imza attı. Aynı kuruluşlar Haseke, Afrin ve Aynel Arab'a 500 milyon dolar nakdi yardımda bulundu. Skandal ABD'nin hazırladığı raporda ortaya çıktı. BM'nin insani yardım kurallarını ihlal eden GOAL, International Rescue Committee (IRC) ve International Medical Corps

(IMC) isimli kuruluşların faaliyetleri Washington yönetimi tarafından yakın takibe alındı. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir ekip 2016 yılı içerisinde Hatay, Gaziantep ve Kilis'te 1 ay süren tetkik neticesinde bazı usulsüzlükler olduğunu tespit ederek detaylı bir rapor hazırladı. İrinnews haber Ajansı bu rapora ulaşarak, bir dosya haber hazırladı. Haberde Suriye ile ilgili 2015 yılı başlarından 2016 ortalarına kadar 500 milyon dolarlık yolsuzluk olduğunun tescil edildiğini ve bu paranın PYD bölgelerine gitme ihtimalinin yüksek olduğunu duyurdu.

Kaynak:yenişafak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli