Özdağ; Papa Gülen Görüşmesine 'Bülent Ecevit aracılık etti' demedim

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkan vekili Selçuk Özdağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Papa ile Fethullah Gülen’in görüşmesine aracılık eden kişinin eski Başbakan merhum Bülent Ecevit olduğuna dair iddialarıyla ilgili açıklamada bulunarak böyle bir ifade kullanmadığını kaydederek konuyla ilgili tüm bilgi ve dosyanın Vatikan’a gönderildiğini Vatikan’dan cevap gelmeden isim spekülasyonlarına inanılmaması gerektiğini ifade etti.

Özdağ; Papa Gülen Görüşmesine 'Bülent Ecevit aracılık etti' demedim
Özdağ; Papa Gülen Görüşmesine 'Bülent Ecevit aracılık etti' demedim

Papa – Fethullah Gülen görüşmesiyle ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkan vekili Selçuk Özdağ, “Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonunda 5- 6 dilekçe vererek Fethullah Gülen’in ilişkilerini ortaya çıkarmak adına faaliyetlerde bulundum. Gülen, Hacettepe Üniversitesi’nden rapor alarak yurt dışına gitti. Giderken kendisine bir koruma polisi verildiği ve bu koruma polisinin de görevinin ABD’de uzatıldığını söylüyorlar. Bunun araştırılması için İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı’na bir dilekçe verdim. Fethullah Gülen hangi uçakla gittiyse o uçaktaki yolcuların listesini istedim. Papa ve Fethullah Gülen görüşmesine atıfta bulundum. Papa, Fethullah Gülen’i mi davet etti, yoksa Fethullah Gülen mi görüşmek istedi? Gülen’in Vatikan’a gitmeden bir ay kadar önce Süleyman Demirel ile bir hafta önce de Bülent Ecevit’le görüşme yaptığını söyledim. Yoksa “Aracı Ecevit” lafını kullanmadım. Aracıyı Vatikan’dan cevap geldikten sonra tüm kamuoyu öğrenmiş olacak” diye konuştu.

İSİM SPEKÜLASYONLARINA İNANMAYIN
Fethullahçı Terör Örgütü’nün 50 yıllık kirli bir yapı olduğunu ifade eden Özdağ, yapının iktidarları ele geçirmek ve iktidarları terbiye etmek, devleti ele geçirmek adına yola çıkmış vesayetçi bir yapı olduğunu ifade etti.  Fethullahçı Terör Örgütü’nün belli bir dönem içinde palazlandığı söylemlerinin yalandan başka bir anlam taşımadığını kaydeden Özdağ, “ 50 yıllık bu yapı ile mücadele etmek herkesin görevidir. MHP’nin, CHP’nin, AK Parti’nin görevidir. Buradan Fethullah Gülen’e sesleniyorum; ‘Eğer senin darbeyle bir alakan yoksa gel Türkiye’ye hesabını ver.’ ABD’ye sesleniyorum; ‘Fethullah Gülen’i Türkiye’ye teslim etmelisiniz.’ ABD’ye 1997 yılında gitti, 1 yıl kaldı geldi. Giderken vizeyi kim verdi, giderken yeşil pasaportu nasıl aldı? Vatikan’a 1998’de gitti. Giderken vizeyi kim verdi? Bu özel vizeyi Vatikan mı yoksa o günkü idareciler mi verdi? Çünkü o dönemde 1996-1999’lu yıllarda kimin iktidar olduğunu herkes biliyor. Vatikan’da cevap gelmeden önce yapılacak isim spekülasyonlarına inanmayın” dedi.

FETÖ İLE MÜCADELEDE BİR VE BERABER OLMALIYIZ
Hrant Dink, Muhsin Yazıcıoğlu, Rahip Sandora cinayetleri ve Uludere’de uçakların 34 sivili öldürmesinin yeniden incelenmesi gerektiğini söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, “Oslo’yu sızdıranlar da bunlardı. Şimdi aynı şekilde ekonomik ameliyat ve canlı bomba ameliyatları yaparak Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak istiyorlar. CHP Genel başkanına sesleniyorum. FETÖ’cülerle el ele vermeyin. FETÖ ile olan mücadelede bir olalım, birlikte mücadele verelim. Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin parçalarını sökenler Recep Tayyip Erdoğan’ın otelini basan adamlardır. Bu konu yeniden incelenmeli” şeklinde konuştu.

manyakhaber

 

selçuk özdağ bülent ecevit vatikan papa fetullah gülen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli