2017 bütçesi görüşmeleri başladı !

Meclis Genel Kurulu'nda 2017 bütçesi görüşmeleri başlıyor; bugünkü ilk oturumda parti liderlerinin konuşması bekleniyor.

2017 bütçesi görüşmeleri başladı !
2017 bütçesi görüşmeleri başladı !

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri geçen ay tamamlanan 2017 yılı bütçesinin Meclis Genel Kurulu'nda 12 gün sürecek görüşmeleri bu hafta başlıyor.
Bugün 13:00'te başlayacak ilk oturumda bütçenin tümü üzerinde görüşmeler yapılacak. İlk oturumda parti liderlerinin söz almaları beklenirken, Başbakanlık kaynakları Başbakan Binali Yıldırım'ın eleştirilere yanıt vermek amacıyla hükümet adına kürsüye çıkabileceğini belirttiler.
Yarından itibaren ise genel kurulda bakanlıklar ve bağlı kuruluşların bütçeleri görüşülmeye başlanacak.
ZİYARETÇİ ALINMAYACAK
Bütçe görüşmeleri süresince milletvekillerinin görüşmelere daha etkin katılabilmeleri gerekçesiyle görevliler hariç, ziyaretçi alınmayacak.
Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık gibi önde gelen kurumların bütçeleri 6 Aralık Salı günü görüşülecek.
Görüşmelerin 12'nci gününde yani 12 Aralık Cuma günü, yapılan son konuşmaların ardından 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2015 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı oylanacak.
İŞTE BÜTÇELERİ GÖRÜŞÜLECEK KURUMLAR
TBMM Genel Kurulunda gün gün bütçeleri görüşülecek bakanlık ve kurumların listesi şöyle:
6 Aralık Salı:
Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, Kamu Denetçiliği Kurumu, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, RTÜK, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı.
7 Aralık Çarşamba:
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu.
8 Aralık Perşembe:
BDDK, SPK, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, MTA, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu.
9 Aralık Cuma:
Dışişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, TÜİK, GAP, Doğu Anadolu Projesi, Konya Ovası Projesi, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlıkları, Adalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, HSYK.
10 Aralık Cumartesi:
İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yazma Eserler Başkanlığı.
11 Aralık Pazar:
Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve toplam 108 üniversitenin bütçesi.
12 Aralık Pazartesi:
Sağlık Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent Enstitüsü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Akreditasyon Kurumu.
13 Aralık Salı:
Ekonomi Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Devlet Personel Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü.
14 Aralık Çarşamba:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Gelir Bütçesi.

Kaynak:yenişafak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli