Yazar Aslı Erdoğan’ın felç olma riski var

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İstanbul’daki Bakırköy Cezaevi’nde, Necmiye Alpay, Aslı Erdoğan, Nazlı Ilıcak, Büşra Erdal ile görüştü.

Yazar Aslı Erdoğan’ın felç olma riski var
Yazar Aslı Erdoğan’ın felç olma riski var

Silivri Cezaevi’nde ise Cumhuriyet yazar ve yöneticileri Murat Sabuncu, Musa Kart, Akın Atalay, Kadri Gürsel, Hakan Kara, Önder Çelik, Mustafa Kemal Güngör, Güray Öz, Bülent Utku ile gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan, Ahmet Turan Alkan, Ali Bulaç, Şahin Alpay, Murat Aksoy ve Atilla Taş ile görüştü. Çakırözer, cezaevindeki tutuklu gazetecilerin gözlemlerini ve taleplerini dinledi. Çakırözer, tutukluların gazetecilerin sağlık durumuna ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Tutuklular arasında çok yaşlı olanlar, ciddi hastalıkları olanlar, ciddi ameliyatlar geçirmiş olanlar var. Şahin Alpay’ın 11 kronik rahatsızlığı var. Hakan Kara bypasslı, Aslı Erdoğan’ın felç riski var. Ahmet Turan Alkan’ın olağan dışı kilo kaybı var. Hastane taleplerinin karşılanmasında sıkıntı yaşanıyor.

Bazen beklemek zorunda kalıyorlar, bazen de sevk edildikleri hastanede doktoru göremeden geri geliyorlar. Yazar Aslı Erdoğan dört kez hastaneye götürülmüş ve her seferinde doktoru göremeden geri gelmiş. Kullandıkları ilaçların temininde bir haftaya varan gecikmeler yaşanabiliyor…” Çakırözer, cezaevlerinden gelen sıkıntı ve talepleri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması talebiyle bir soru önergesine de dönüştürerek Meclis Başkanlığına iletti. Çakırözer, “Bırakın atılan suçların kesinleşmesini, iddianameleri bile hazırlanmayan meslektaşlarımız insan haklarına aykırı bir şekilde cezaevinde tam bir tecrit hayatına maruz bırakılmaktadır” dedi.

Kaynak:birgün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli