Üniversiteli Müslümanlar Halep İçin Beyazıt’ta Toplandı!

Halep’i kuşatma altında tutan Rusya ve İran destekli Esed güçlerini protesto etmek için Beyazıt Meydanı’nda toplanan Üniversiteli Müslümanlar, dünyanın söz konusu zulüm karşısındaki suskunluğuna dikkat çekti.

Üniversiteli Müslümanlar Halep İçin Beyazıt’ta Toplandı!
Üniversiteli Müslümanlar Halep İçin Beyazıt’ta Toplandı!

Kuşatma altında tutulan ve kesintisiz bir şekilde bombardımana maruz bırakılan Suriye’nin Halep kentinde yaşanan zulümleri protesto etmek için Üniversiteli Müslümanlar’ın çağrısıyla Beyazıt Meydanı’nda toplandı.

Eylem, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin okul içerisinden sloganlar ve tekbirler eşliğinde yapılan yürüyüşle Beyazıt Meydanı’nda toplanan öğrencilere dâhil olmasıyla başladı.
Üniversite güvenliğinin işgüzarlığı sonucu okul içerisinden Beyazıt Meydanı’na yürüyen Müslüman öğrenciler, sert müdahalelere maruz kaldı.

Eylemin sunumunu yapan Erkam Beyazyüz, “2007’de yaklaşık olarak 5 milyon nüfusu olan Halep’te bugün 300 bin mazlum bombardıman altında açlıkla pençeleşiyor. Bizler burada bu tablonun failleri; zalim bir diktatörlüğün devamı için 6 yıldır adeta seferberlik içinde olan emperyalist Rusya, ABD ve mezhepçi yayılma politikası güden İran’ı lanetlemek, mazlum kardeşlerimizin sesi olmak için toplandık. Bir burada bir kez daha ifade ediyoruz ki Halep halkının kendini savunma hakkı engellenmemeli ve bir an önce gerekli teçhizatın verilmesi sağlanmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Beyazyüz, daha sonra sözü Üniversiteli Müslümanlar adına basın açıklamasını okumak üzere İbrahim Bitim’e verdi.

Okunan basın açıklamasının ardından Beyazyüz, ikiyüzlü Batı’nın ve dünya kamuoyunun suskunluğunun şaşırtıcı olmayıp Müslümanların suskunluğunun kahredici olduğunu vurguladı. Bazı Müslümanların sığındığı ‘yapabileceğimiz hiçbir şey yok’ söyleminin gerçekçi olmadığını, en azından dualarımızla kardeşlerimizin yanında olabileceğimizi söyleyerek sözü dua etmesi için Emin Tülüğ’e verdi.

Emin Tülüğ’ün dua okumasının ardından eylem, tekbirler ve sloganlarla sona erdi.

“Emperyalist Rusya, Suriye’den Defol!”, “Sessizliğin Halep’i Boğmasın! Halep’e Ses Ver!” pankartlarının taşındığı, “Bombalanan Halep Değil, İnsanlığımızdır!”, “Kuşatılan Halep Değil, Kardeşliğimizdir!”, “Katledilen Halep Değil, Onurumuzdur!” dövizlerinin taşındığı eylemde, “Suriye Cihadı Onurumuzdur!”, “Katil İran, Suriye’den Defol!”, “Emperyalist Rusya, Suriye’den Defol!”, “Beyazıt’tan Halep’e, Direnişe Bin Selâm!”, “Ey Halep, Seninle Ölüme Varırız!”, “İslami Hareket Engellenemez!”, “Katil Esed, Suriye’den Defol!”, “Müslüman Uyuma, Kardeşine Sahip Çık!”, “Ahrar’a Nusra’ya, Direnişe Bin Selâm!” sloganları atıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli