"Yatağından Bilekleri Kesilerek Kaçırıldı" Denilen Ayşegül gerçeği gün yüzüne çıktı !!

İzmir'de yatağında uyurken kaçırıldığı öne sürülen ve polisi alarma geçiren 16 yaşındaki Ayşegül S., ablasına ait nüfus cüzdanını yanına alıp evden kendisi ayrılmış.

 'Yatağından Bilekleri Kesilerek Kaçırıldı' Denilen Ayşegül, Evden Kendi Kaçmış!
İzmir'in Karabağlar ilçesindeki evinden bilekleri kesilerek kaçırıldığı öne sürülen ve polisi alarma geçiren 16 yaşındaki Ayşegül S.'nin, ablasına ait nüfus cüzdanını yanına alıp evden kendisinin ayrıldığı ortaya çıktı. Polisin İstanbul'da izine ulaştığı Ayşegül S.'nin, arkadaşı 20 yaşındaki A.O.Y.'nin (20) yanına gittiği belirlendi.

AİLESİNİN İLGİSİNİ ÇEKMEK İSTEMİŞ

Evden ayrılırken ve otobüs terminalinden bilet alırken güvenlik kamerasına takılan Ayşegül S.'nin, ailesinin ilgisini çekmek için böyle bir yalana başvurduğunu söylediği belirtildi. Daha önce de evden kaçtığı tespit edilen Ayşegül S.'nin vücudunda yara veya darp izine rastlanmadığı belirtildi.

BABASININ TELEFONUNA MESAJ ATTI: KAÇIRILDIM

Karabağlar ilçesinde ailesiyle yaşayan Ayşegül S., iddiaya göre babasına cep telefonuna mesaj atıp kaçırıldığını öne sürdü. Bunun üzerine paniğe kapılan baba, durumu polise bildirdi. Alarma geçen polis, Ayşegül S.'nin yakın çevresini, ayrıca evinin çevresi ve şehirlerarası otobüs terminalindeki güvenlik kamerası kayıtlarını mercek altına aldı. İncelemede, Ayşegül S.'nin eğitim gördüğü sırada tanıştığı arkadaşı A.O.Y. ile irtibat kurduğu tespit edildi.

Evde herhangi bir kan izine rastlanmazken, genç kızın ablasının nüfus cüzdanının bulunmadığı, evin yakınındaki iş yerine ait güvenlik kamerası kayıtlarında da Ayşegül S.'nin evden yalnız ayrıldığı tespit edildi.

Polis genç kızın, otobüs terminalinden ablasına ait nüfus cüzdanıyla İstanbul bileti aldığı ve bu kente gittiğini saptadı. Bilet alırken de firmanın güvenlik kamerasında yalnız görülen Ayşegül S.'nin İstanbul'da yanına gittiği arkadaşının ev adresi belirlendi.

TELEFONLA İRTİBAT KURULDU, KENDİLERİ POLİSE GİTTİ

A.O.Y.'nin İstanbul'daki evine operasyon düzenlendi ancak genç kız ve A.O.Y. evde bulunamadı. Bunun üzerine cep telefonundan ulaşılan A.O.Y., genç kızı kaçırmadığını, Ayşegül S.'nin kendisinin geldiğini belirtti. Bunun üzerine polis A.O.Y.'den en yakın polis merkezine gitmesini istedi. A.O.Y., yanındaki Ayşegül S. ile Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gidip polise teslim oldu.

DARP İZİNE RASTLANMADI

Sağlık raporu alınan Ayşegül S.'nin vücudunda herhangi bir yara veya darp izine rastlanmadı.

DAHA ÖNCE DE 3 KEZ EVDEN KAÇMIŞ

Ayrıca Ayşegül S.'nin, ailesinin dikkatini çekmek için böyle bir yalana başvurduğunu, kaçırılmadığını söylediği belirtildi. Daha önce de 3 kez evden kaçan ve her seferinde polis tarafından bulunan Ayşegül S.'nin uyuşturucu kullandığına dair bir kaydın bulunmadığı da ortaya çıktı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN TEPKİ

İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, genç kızın kaçırılmasıyla ilgili ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu belirtip bunun teyit edilmeden haberleştirilmesine tepki gösterdi. Emniyet Müdürü Aşkın, şunları söyledi:

"Kendi isteğiyle evinden ayrıldığı ortada. Ne uyuşturucu kaçakçısı var, ne de kızın yaralanması sözkonusu. Kızın evinin kapısında zorlama bile yok. Evin çıkışından terminalden biletin alışına kadar yalnız olduğuna dair görüntüler var. İstanbul'a gittiğini tesbit ettik. İstanbul'da birlikte olduğu kişiyi bulduk ve o kişi kızı teslim etti. Onun da haberi yok kızın geleceğinden, kız kendiliğinden çıkıp gitmiş. Bu kız daha önce de dört kez evinden kaçmış. Kamuoyunda ciddi şekilde infial yaratabilecek böyle bir olayın teyit edilmeden, hiçbir satırı doğru olmayan şekilde haberleştirilmesi çok yanlış."

Öte yandan İstanbul'da ifadesine başvurulacak Ayşegül S.'nin daha sonra ailesine teslim edileceği, A.O.Y. ile ilgili işlemlerin ise devam ettiği bildirildi.

Kaynak:haberler.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli