Kılıçdaroğlu'nun aklı ayakkabı kutularında!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yastık altındaki dövizleri bozdurun” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi: “Dolar sizde kardeşim, bozdurun.”

Kılıçdaroğlu'nun aklı ayakkabı kutularında!
Kılıçdaroğlu'nun aklı ayakkabı kutularında!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yastık altındaki dövizleri bozdurun” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi: “Dolar sizde kardeşim, bozdurun.” CHP’nin, ‘Ülkemizi böldürmeyeceğiz’ sloganıyla düzenleyeceği mitinglerin ilkinde Adana’da konuşan Kılıçdaroğlu, “Şimdi diyorlar ki ‘Yastık altındaki dolarları bozdurun.’ 14 yıldır Türkiye’yi yönetiyorlar, hangi sorunu çözdüler? Dolar sizde kardeşim, bozdurun. Sen yastık altında para mı bıraktın! Sen ayakkabı kutularındaki paraları bozdurdun mu?” dedi.

‘Anayasa’ya tıpış tıpış uyacaksın’
“Hukunun üstünlüğü yok üstünlerin hukuku var, baskıncıların hukuku var” diyen Kılıçdaroğlu, Anayasa’nın yüzde 92’lik bir yüzdeyle kabul edildiğini vurguladı: “Sen bu anayasa uymuyorsan vatandaşlar niye hapiste. Onlara gelince yasa var, sana gelince yok. CHP iktidarında sen de tıpış tıpış Anayasa uyacaksın, o anayasanın gereğini yerine getireceksin.”

Cezaevindeki gazetecileri tek tek saydı
Medyanın yüzde 90’ının AKP hükümetinin kontrolünde olduğunu savunan CHP lideri, “Televizyonlara bakıyorsun, tek bir ağızdan konuşuyorlar. Çünkü onlara oraya çıkartanlar hükümetin yanlılarıdır. CHP iktidarında medya özgürlüğünü sağlayacağız. Bugün 146 gazeteci hapiste. Dünyada en çok gazetecisi hapiste olan ülke Türkiye, bu bizim ağırımıza gidiyoruz. Hapiste gazeteci olmadığı, medya özgürlüğü olduğu bir Türkiye’yi hep birlikte savunacağız” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu ardından, hapisteki gazetecilerin isimlerini tek tek saydı.

DİKEN: CHP liderinden ‘Dövizleri bozdurun’ diyen Erdoğan’a: Dolar sizde kardeşim, bozdurun

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli