AÖF soru ve cevapları öğren !

AÖF sınav soruları ve cevapları açıklandı.AÖF soru ve cevapları öğren Gerçekleştirilen bu sınavın AÖF soru ve cevaplarını internette yer alan sistemden alabilirsiniz. AÖF soru ve cevapları ve daha fazlası haberimizde!

AÖF soru ve cevapları öğren !
AÖF soru ve cevapları öğren !

AÖF soru ve cevapları yayınlandı! AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Açık Öğretim Fakültesinde eğitim hayatını devam ettiren toplamda bir milyon kişi vardır. Bu öğrenciler açıktan bir bölüm okumaktadırlar. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra ya da bu eğitimi alırken aynı zamanda çift diplomaya sahip olabilmek için günümüzde pek çok kişi açıktan bir başka bölüm okumaya başlamıştır. Açıktan okuyacak oldukları bu bölüm sayesinde öğrenciler aynı lisans diploması elde edeceklerdir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinin her yıl verdiği hizmetlerden biri olan bu açıktan bölüm bitirme şansına herkes sahiptir. Adayların AÖF başvuru süreçlerini dikkate almaları başvuru döneminde yapılması gerekenleri yapıp sınav ücretlerini ilgili alanlara yatırmaları koşulunda bu işlem tamamlanır.

AÖF SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ! 

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ! 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Açıktan bölüm okuyan kişilerin sınav takvimi de normal lisans eğitimi alan çoğu üniversitelerle benzerlik gösterir. Tek fark bu sınavların daima hafta sonunda yapılmasıdır. Adaylar başvuru zamanında sınav ücretlerini ödeyerek sınavlara katılım şansı kazanırlar. Kazandıkları bu şanstan sonra da artık onlar açıktan bölümlerini bitirmeye çalışırlar. Anadolu Üniversitesi adı altında bulunan pek çok dört yıllık ve de iki yıllık bölümler vardır. Lise mezunu olan herkes bu şekilde açıktan kolayca bir bölüm okuyabilir. Günümüzde de artık bu şekilde açıktan bölüm okuyan çok sayıda kişi vardır. Çünkü açıktan bölüm bitirmek için tek koşul sınavlara gidip gelmektir. Normal üniversite okumaktan daha kolaydır. Sınavları verdiğiniz takdirde sizlere dönem sonucunda Anadolu Üniversitesi adında bölümünüzü bitirdiğinize dair diploma verilir. Bu diplomada açıktan okuduğunuza dair hiçbir bilgi yer almaz. Yani dolayısıyla da sizler lisans eğitimi alan kişilerden hiçbir farkınız kalmayacak şekilde üniversite diploması almış olacaksınız.

AÖF güz dönemi ara sınav dönemi sona ermiştir. Artık adaylar bir sonraki aşama olan AÖF güz dönemi final dönemine çalışmaya başlamıştır. Gerçekleştirilen sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürecektir. Test şekilde bu sınavlar gerçekleştirilir. Resmi sayfalar üzerinde ise AÖF soru ve cevapları yayımlanmıştır. Sınav giren adaylar AÖF soru ve cevapları hakkında merak ettikleri tüm soruların yanıtını bu sistem üzerinden öğrenebilirler. Yapılan bu pratik işlem sayesinde sınav esnasında yaptıkları yanlışları fark edebilirler. AÖF soru ve cevaplarının açıklanması işte bu yönden oldukça iyidir. AÖF sonuçları açıklanmadan önce kişilerin ortalama olarak sınavlardan kaç puan aldıklarını tahmin etmelerine yarar. Aynı zamanda AÖF soru ve cevaplarını görerek nerede hata yaptığınızı görebilir, bu konuya çalışırken çıkabilecek soruları da kendiniz tespit etmiş olursunuz.  İnternet üzerinde ilgili alanlardan adayların yapması gereken birkaç işlem sonucunda Açık Öğretim Fakültesi soru ve cevaplarına oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kaynak:milliyet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli