Vuslat dergisi Aralık sayısı yine çok okunacak!

Vuslat Dergisi Aralık sayısında, 29 Haziran 1925 tarihinde 60 yaşında, Allah ve din için şehid olan, Şeyh Said’i dosya konusu olarak, gündeme getirdi.

Vuslat dergisi Aralık sayısı yine çok okunacak!
Vuslat dergisi Aralık sayısı yine çok okunacak!

Muvahhid Şeyh Said 
Tarih boyunca, İslâm Ümmeti içerisinde, birçok yiğit dâvâ adamları çıkmıştır. Bu dâvâ adamlarından birisi de, hiç şüphesiz  şehid Şeyh Said (rh.a.)’dır. Şeyh Said, ilmiyle, takvasıyla âlim, muvahhid ve mücahid bir şahsiyettir. Bu muvahhid şahsiyet, Hilafetin İlgası, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve İslâmî değerlerin yerle bir edildiği bir dönemde, gerçek bir İslâm âliminin yapması gereken net tavrını ve duruşunu ortaya koyarak, hem o dönemin Müslümanlarına, hem de ondan sonra gelen nesillere bir ışık, bir umut ve gerçek bir önder olmuştur.  

Şeyh Said ne Bölücü, ne de Vatan Haini Gerçek Bir İslam Kahramanıydı 
Kemalist tarihçilerin, Şeyh Said hakkında ortaya attıkları vatan haini, bölücü, O’nun dâvâsı Kürdistan’ı kurmak,  O’nun kıyamı, bir Kürt kıyamıdır, iddiaları asla gerçeği yansıtmadığı gibi,   Şeyh Said’e atılan iftiralardır.  Halen bu asılsız iddiaların peşinde gidenler var.  

Kürt milliyetçileri de yıllarca Şeyh Said’i, Kürt isyanını başlatan ilk önder olarak Kürtlere tanıtma gayreti içerisinde oldular. Kürt milliyetçileri halen, Şeyh Said’i kendi bâtıl dâvâları için bayraklaştırmayı sürdürmektedirler.  

Yine aynı şekilde, Kemalistler de Şeyh Said’,i hain olarak ülkenin insanlarına tanıtmaya, O’nu karalama kampanyalarını var güçleriyle sürdürmektedirler. Şu bir hakikattir ki:  “Küfür, tek milletir!”

Şeyh Said’in mücadelesi şüphesiz ki, İslâm’ın yeniden bu topraklarda hâkim olmasıydı. Şeyh Said, Türkiye topraklarında, Hilafetin kaldırılması, Müslümanların İslâm’dan, İslâmî değerlerden uzaklaştırması karşısında, Müslüman halkını ve kardeşlerini bir Tevhid Mücadelesi’ne çağırıyordu.   

Şeyh Said’in Mezarı 
Şeyh Said, 29 Haziran 1925 tarihinde 60 yaşında, Diyarbakır Dağkapı Meydanında idam edilerek şehadet mertebesine ulaşmıştır. O’nun izinde giden binlerce Müslüman, mazlum bir şekilde dönemin hükümeti tarafından şehid edilmişlerdir.   Zalimler, Şeyh Said’in mezarının izlerini dahi kaybettiler. 

Dergide Yazısı Olan Yazarlar 
Bahadır Kurbanoğlu, Âdem Karataş, Sadullah Aydın, Sidar Ergül, Muhammed İslamoğlu, Abdullah Dai, Hüseyin Kerim Ece, Ahmet Varol, İlhami Pınar, Seyfulislam Çapanoğlu…
Dergi Hakkında Detaylı Bilgi İçin: 0216 612 78 22 web: 

www.vuslatdergisi.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli