Daha Aktif Bir Yaşam İçin İngilizce Konuşarak Öğren Sitesin'de

İngiltere kökenli olan İngilizce, ABD başta olmak üzere Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda, Kanada ve Güney Afrika gibi pek çok ülkede de konuşulmaktadır.

Daha Aktif Bir Yaşam İçin İngilizce Konuşarak Öğren Sitesin'de
Daha Aktif Bir Yaşam İçin İngilizce Konuşarak Öğren Sitesin'de bazkriz

 

İngiltere kökenli olan İngilizce, ABD başta olmak üzere Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda, Kanada ve Güney Afrika gibi pek çok ülkede de konuşulmaktadır. Çince ve Hintçe sonrasında dünya çapında en çok kullanılan dil olmaktadır. Bu nedenle dünya çapında iletişim amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle ingilizce öğrenme günümüzde kariyer odaklı bir basamak olurken, bireysel anlamda daha aktif bir birey olmanın da en önemli kuralıdır. Türkçeye göre farklılıkları bulunan bu dili öğrenmek için ülkemizde kreş düzeyinden itibaren eğitimler verilmeye başlanıyor. Çünkü yaşanan telaffuz farklılıklarının önüne geçmede en önemlisi küçük yaşlardan itibaren başlayan dil eğitimi olacaktır. Çocuklara belirli kalıplar öğretilirken şarkılar, oyunlar kullanılabilir. Bu sayılar, renkler, mevsimler, harfler gibi kullanımların hafızalarda daha net olarak yerleşmesini sağlayacaktır.

Çocukların dünyası oyunlar üzerine kuruludur. Bu nedenle dil eğitiminin de bir oyuna dönüştürülmesi kavrama alanında kolaylık sağlayacaktır. Kullanılabilecek ingilizce oyun kartları hazırlama metotları araştırarak çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri eğitimler elde edilebilir. Özellikle kelime kartları hazırlamada kullanılan bu kartlar sayesinde eğlenceli ve etkili bir metot ortaya çıkarılacaktır. Kalıcı bir öğrenme için hazırlanacak kartların renkli ve farklı şekillerde olması önemlidir. Kartların bir alanında İngilizce kelimeler, diğer kısmında ise telaffuzlar yer alacaktır. Renk kartelası yapabilir, meyve isimlerini eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz. Meslekler, giyim eşyaları, aktiviteler, fiiller, sayılar, aylar gibi kartlar hazırlayabilirsiniz. Kelime ezberleme sürecini görsel olarak destekleyecek kartlar üzerinde resimler kullanabilirsiniz. Görsel olarak hazırlanan kartlar öğrenme sürecini hızlandıracak ve daha etkili bir kullanım oluşacaktır.

Kelime dağarcığınızın gelişmesi de dili aktif bir şekilde kullanabilme adına çok önemlidir. Bu nedenle eğitimlerinizde sürekli yanınızda sözlük kullanmanız gereklidir. Anında bir kelimenin anlamını merak edebilir ya da pratik yaparken ihtiyaç duyabilirsiniz. Sadece konuşurken değil, öğrenme sürecinizi destekleyecek farklı materyaller kullanırken de sözlük ihtiyacınız olacaktır. Önce dinlemek, sonrasında ise bol tekrarlar ile öğrendiklerinizi pekiştirmek çok önemlidir. Bunun için İngilizce gazete, dergi ya da Tv programları takip edebilirsiniz. İyi bir telaffuz elde edebilmek için mutlaka daha fazla dili kullanmak yani pratik yapmak önerilir. Yabancı formlara üye olabilir ve sorular sorarak cümle kurulumlarınızdaki pratikliği artırabilirsiniz. Cümlede kullanmak istediğiniz kelimelerin anlamları için sözlük ihtiyaçlarınızda https://www.konusarakogren.com/sozluk/sıkış-tepiş-nedir-ne-demek-ingil izce-anlami adresinden destek alabilirsiniz. Bu kelimenin İngilizce karşılığı jam olmaktadır. Konuşarak öğren sistemi üzerindeki sözlük uygulamasını akıllı cihazınıza indirebilir ve bu şekilde kelime dağarcığınızı geliştirmek için her an elinizin altında olacak pratik bir uygulama elde etmiş olabilirsiniz. Konuşarak öğren sisteminin pek çok avantajı bulunuyor. En önemlisi ise ana dili İngilizce olan eğitmenlerden birebir alınan eğitimler olmaktadır. Bu şekilde telaffuz anlamında kendinizi geliştirmek çok daha kolay olmakta ve bunun yanında her gün alınan dersler kendinize güvenerek daha aktif konuşmanızı sağlıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli