Oksijen Tüpü Fiyatları

Oksijen tüpü genellikle nefes alma rahatsızlığı yaşayan kişiler için tıbbı merkezlerde ya da evde kullanılan bir cihazdır.

Oksijen Tüpü Fiyatları
Oksijen Tüpü Fiyatları admin

Oksijen tüpü genellikle nefes alma rahatsızlığı yaşayan kişiler için tıbbı merkezlerde ya da evde kullanılan bir cihazdır. İçerisinde medikal oksijen gazı bulunmaktadır ve bu gaz yüksek basınçlarla doldurulmaktadır. Bu nedenle oldukça sağlam, dayanıklı bir tüptür. Fakat yüksek sıcaklıklarda patlama riski bulunabilir. Bu yüzden bu medikal oksijen tüpü yanına ateş ile yaklaşmamalısınız. Bazı kurumlar bu tüplerin içerisine sanayi oksijeni doldurmaktadır. Bu dolumlar sırasında mutlaka sertifikalı yerleri tercih etmelisiniz ve oksijen tüpü içerisine medikal oksijen doldurulmalıdır. Sanayi oksijeni kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir.

Oksijen tüpünün hacmi ve akış hızı farklılık gösterebilmektedir. 5 litrelik tüplerde olmaktadır 10 litrelikte. Bu oksijen tüpü fiyatları da tüplerin litresine göre farklılık göstermektedir. Her bütçeye uyum sağlayacak fiyatta tüp bulunmaktadır. Ayrıca farklı çeşitte tüplerde bulunmaktadır. Bu tüp çeşitleri çelik kaplama ve alüminyum kaplam olarak ikiye ayrılmaktadır. Oksijen üzerinde oksijen akışını ölçen manometre ve su kabı bulunmaktadır. Bu oksijen hastaya direk olarak verilmez su kabından geçerek nemlenir ve bu şekilde hastaya verilir. Oksijen tüpünü kronik nefes alma sorunu çeken hastalar genellikle evlerinde kullanmaktadırlar. Bu tüpleri isterseniz satın alabilirsiniz. İsterseniz de kiralayabilirsiniz. Oksijen tüpleri maskeli şekilde kullanılır ve oksijen maske yardımı ile kişiye ulaştırılır. Bu maske için nazal kanüller açılmalıdır ve her zaman hazır bulunmalıdır. Genellikle acil bakım ünitelerinde bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli