Türkiye'de Yerli Sanayi

Sanayi sektörünün gelişmesi ülkelerin refah düzeyini artıran unsurlardan bir tanesidir.

Türkiye'de Yerli Sanayi
Türkiye'de Yerli Sanayi ilker
Türkiye de son yıllarda yaptığı yeniliklerle sanayileşmeyi öne çıkarmayı ve yerli imkanlardan faydalanarak kendi otomobilini, uçağını, trenini, gemisini ve daha pek çok şeyi yapmayı planlamaktadır. Tüm sektörleriyle birlikte büyümeye devam eden Türkiye, bunu istatistiklerle de ortaya koymaktadır. 
 
2015 yılı verilerine göre ülkemizde yerli sanayi üretimi 1 milyon TL’yi geçmiştir. Makine üretiminden ev aletlerinin üretimine otomobil üretiminden endüstriyel vana üretimine kadar pek çok farklı kategoride sanayi üretim endeksi gelişim göstermektedir. Ürün çeşitliliğinde de yaşanan artış bunun en büyük göstergesidir.
 
Vana üretiminde 1978 yılından bu yana hizmet veren Dikkan Vana, - dikkanvana.com -Türkiye’nin önde gelen markalarındandır. AR-GE faaliyetleriyle de sektöre yön vermekte olan şirket, üstün kalite anlayışıyla pazardaki hakimiyetini devam ettirmektedir. Sadece yurt içi değil yurt dışında da büyük bir pazara hitap eden şirket; Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Fransa, Çin, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Yeni Zelanda, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu Ülkeleri ve Afrika Ülkeleri’ne ihracat yapmaktadır. Ayrıca Lloyd’s Register, Det Norske Veritas, Bureau Veritas, Germanischer Lloyd ve Türk Standartları Enstitüsü gibi onay belgeleriyle İngiltere, Norveç, Fransa, Almanya ve Türkiye’de üretim yapabilme hakkına sahiptir.
 
Gemi vanaları, su sistemleri vanaları, askeri gemi vanaları ve kontrol vanaları olmak üzere dört farklı alan için üretim yapılmaktadır. DIN, JIS, ANSI ve VG standartlarına uygun olarak yaptıkları vana üretimi ile dünyanın güvendiği vazgeçilmez marka olmayı hedeflemektedir. Vana konusundaki tecrübesi, bilim ve teknolojiyi sürekli takip etmesi, yüksek kalitede vanalar sunması, hukuka, çevreye, insana, kültür ve fikirlere saygılı olması, büyümeyi ve gelişmeyi stratejik bir hedef haline getirmesiyle Dikkan Vana; sektörün en önemli firmalarındandır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli