İstanbul’da satılık ev arayanlar…

İstanbul’da satılık daire aramak, şehrin kozmopolitliği düşünüldüğünde bir hayli zor. Kimi ilçeler ekonomik ama ulaşımı zor; kimisi el yakıyor ama şehrin merkezinde..

İstanbul’da satılık ev arayanlar…
İstanbul’da satılık ev arayanlar… ilker

Peki bütçenize uygun ev bulabilmek gerçekten zor mu? Elbette hayır! Size sunulan profesyonel sonuçlar ışığında ilerlediğinizde şehirde hangi semtin size ne vadettiğini ve sizin koşullarınıza daha uygun olduğunu öğrenmeniz mümkün. Aşağıda hazırladığımız; İstanbul satılık ev rehberindeki veri ve tavsiyeleri incelemeniz; bu koca şehirde rotanızı belirlemenize yardımcı olacak…

Esenyurt Satılık Daire açısından nasıl?

Esenyurt avantajlı ve uygun satılık daire arayanların ortak noktası haline geldi son dönemlerde. Gelişmekte olan semt, Avrupa yakasının en uygun fiyatlarını sunuyor. Semtte şu an için merkeze yalnızca otobüs ile ulaşım sağlanıyor. Metro projesinin başladığını bildiren yetkililer; 2019 yılında tamamlanması beklenen metro etabının bilgisini veriyorlar. Bu metro hattı, gayrimenkul yatırımı düşünenler için Esenyurt’un popülaritesini artırıyor.

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre 100 metrekarelik konut için ortalama fiyat 192 bin 785 TL civarında. Esenyurt satılık daire fiyatları minimum 144 bin 589 TL’den başlıyor maksimum 240 bin TL’ye ulaşıyor. Aylık kira fiyatları ise ortalama 991 TL civarında. Minimum 771 TL’den başlayan fiyatlar 1.285 TL’ye kadar çıkıyor. 

Sancaktepe yatırım için ne kadar uygun?

Avrupa yakasında bulunan Sancaktepe Esenyurt'a oranla biraz daha lüks ve oldukça yüksek maliyetli yerleşim yerlerinden. Ve Sancaktepe İstanbul’un gelişmekte olan ilçelerinden biri. Zingat.com raporları gösteriyor ki, satılık ev fiyatları bu bölgede artışta. Ancak, altını çizelim ki dönemsel olarak oynayabilen bu fiyatlar şu aralar geçtiğimiz senelere oranla biraz daha uygun durumda. Aktif konut projelerinin gün geçtikçe arttığını ve Sancaktepe’deki imkanların da çoğaldığını hesaba kattığımızda konut fiyatları yatırım yapmak için (özellikle Anadolu yakasını baz aldığımızda) oldukça uygun. Zingat.com Bölge Raporu’na göre, ortalama 100 metrekarelik konut için satılık daire fiyatları 178 bin 430 TL ile 297 bin 383 TL arasında değişiyor. Sancaktepe satılık daire fiyatları ortalaması 237 bin 906 TL civarında. Satın almaya karar verdiğiniz konutun ulaşım, hastane gibi imkanlara yakın olması bu fiyatı maksimum düzeye taşıyacak etkenler arasında. Sancaktepe’de kiraya verilen konutun geri dönüş süresi ise 17 yıl. Yatırım amaçlı düşünenler için amorti süresi de, İstanbul’un genel ortalamasına göre oldukça iyi. Metro gibi ulaşım kolaylığının olması Sancaktepe’deki konutların tercih edilme oranını da artırıyor. İstanbul satılık daire ilanlarında arama yapanlar için belkide en öncelikli kriter; trafik sorununu çözecek ulaşım imkanları. Her ne kadar arabanız dahi olsa toplu taşıma araçları trafiğin önüne geçmek için çözüm. İstanbul’da ev alırım, ben eve değil ev bana hizmet etsin diyorsanız Zingat.com Bölge Raporu’ndaki verileri dikkate alarak yatırım yapacağınız semti büyük bir ustalıkla seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli