Hızlı Okuma Kursları İzmir

İzmir hızlı okuma eğitimindeki teknikleri kullanarak okuyan bir kişi, dikkat ve konsantrasyonunu yükseltmekle birlikte, anlama kabiliyetini arttırır.

Hızlı Okuma Kursları İzmir
Hızlı Okuma Kursları İzmir Tanitimweb

İzmir hızlı okuma eğitimindeki  teknikleri kullanarak okuyan bir kişi, dikkat ve konsantrasyonunu yükseltmekle birlikte, anlama kabiliyetini arttırır. Hızlı okuma eğitmenliği teknikleri mantığı beyni bir tek okuma eylemi ile meşgul etmekten geçer. Beyin çok hızlı düşünen harikulade bir organımızdır ve gözün ileteceği bilgiyi beklemek istemez. Göz doğru kullanıldığında beyin detayları kavramakta kuvvetlik çekmeyecektir.

 

Beyin yaramaz küçük bir birey halinde sürekli meşgul olacak şeyler arayacak ve etraftaki değişimleri anlayacaktır. Oysa okuma sırasında hızlı okuma eğitimindeki teknikleri kullanılırsa, daha hızlı okuduğumuz sırada beynimiz başka şeyler düşünmeye fırsat bulamayacak ve bir tek okuduğumuz yazıya odaklanacaktır.

 

Okumanın akışkanlığının bozulması konuyu anlama yeteneğini zorlaştıracak ve okuma yavaş olmasıyla beraber, kalıcı olmayan bir okuma şekli olacaktır. İzmir hızlı okuma teknikleri becerisinde ise tek bir kelime yerine kelime grupları ele alınacak ve göz dahahızlı odaklanmış olacaktır.

 

Okuma hızı arttıkça, konuyu kavrama ve öğrenme de artacaktır. Bunun sebebi, hızlı okuyanların, okumalarını kelime ile değil, kelime takımları (grupları) ile gerçekleştirmeleridir. Cümle içinde sözcükler bir anlamsal bütün yaratarak tek adım atarına verdikleri anlamdan çok daha yoğun bir anlamsal ifadeye haiz olmaktadır.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli