Aman Bebeğime Bir şey Olmasın Bebek Bakım Ürünleri

Bebek bakım ürünleri; bebeğinizin rahat, huzurlu ve mutlu olmasına yardım eden ürünlerdir.

Aman Bebeğime Bir şey Olmasın Bebek Bakım Ürünleri
Aman Bebeğime Bir şey Olmasın Bebek Bakım Ürünleri admin

Bebek bakım ürünleri; bebeğinizin rahat, huzurlu ve mutlu olmasına yardım eden ürünlerdir. Bebek şampuanı, talk pudrası, bebek bezi, pişik önleyici krem, bebek ateş ölçer, bebek yağları, bebek banyo köpüğü, bebek güneş kremi ve bebek bakım çantası gibi ürünler bebeğin sağlıklı olmasını sağlar. Bebek bakım ürünleri ve bebek bakım ürün fiyatlarına dair öğrenmek istediğin her şey için Cimri.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Bebek Bezi

 

Bebekleriniz için sürekli kullandığınız bebek bezlerini satın almadan önce bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Öncelikle bebeğinizin cinsiyeti önemli bir kriterdir. Satılan birçok bebek bezi paketinin üzerinde kız ya da erkek için üretildiği yazacaktır. Kız ya da erkek bebeklerin çiş yaptığı bölge birbirinden farklı olduğu için, bebek bezi üreten firmalar bezin o kısmındaki emici özelliği arttırıyorlar. Böylece bebeğin altı her zaman kuru kalıyor. İkinci olarak temizlik ve hijyen önemlidir. Çünkü bebeklerin bez bölgesi her türlü mikrop ve bakteriye açıktır. Paketli bebek bezlerinin her zaman daha hijyenik olduğunu unutmayın. Açık bezler, çevresel etkilerden dolayı çabucak kirlenebilirler.

Elbette bebek bezi seçimi yaparken kaliteli, güvenilir ve bilinen markaları tercih etmelisiniz. Bebek bezi seçimi yaparken bebeğin kilosunu da dikkate almalısınız. Bebek bezinin boyutunu, kilo oranına göre seçmelisiniz. Böylece bez, bebeğinizi sıkmaz ya da sızdırma yapmaz. Genellikle piyasada yeni doğandan başlamak üzere üç yaşına kadar bebekler için altı ayrı bez boyu bulunur. Bez paketlerinin üzerinde hangi kilodaki bebeğe uygun bir kullanım sunduğu yazar. Bebek bezlerinin emiş gücü yine önemli bir başka kriterdir. Emiş gücü yüksek bebek bezleri, bebeklerin altının kuru kalmasını yani onların huzurlu ve mutlu olmasını sağlar.

Pişik Önleyici Krem

 

Bazı bebek pişik kremleri ciltteki tahrişi giderir, dışkı ve idrar etkilerinden cildi korur. Bebeğin her bezini değiştirdiğinizde mutlaka pişik kremi sürmek gerekir. Bebeğin altını temizlerken kullanılan ıslak mendiller, idrar ve dışkı cilde zarar vereceği için bu kremleri mutlaka her bez değişimi sonrası uygulamalısınız. Ayrıca bu tür pişik önleyici kremler, bebeğinizin cildini nemlendirerek yumuşak kalmasını sağlar.

Bebek Şampuanı

 

Bebek cildi çok hassas ve narin olduğu için bebek şampuanı seçimi çok özenli yapılmalıdır. Yetişkin şampuanları ile bebekleri yıkamak doğru değildir. Bu tür şampuanlar, bebeklerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bebek şampuanı satın alırken mutlaka göz yakmayan içeriğe sahip bebe şampuanı kullanılmalıdır. Bebek şampuanı içeriğinde deterjan ve sabun mümkün olduğunca az düzeyde olmalıdır. Bebek şampuanı içinde koku ya da boya içeren kimyasal maddeler kesinlikle bulunmamalıdır. Alerjik reaksiyonlara neden olan şampuanları asla satın almamanız gerekir. Bebek şampuanı çok köpürmemelidir. Çünkü çok köpüklü olan bebek şampuanları mutlaka fazla miktarda deterjan barındırır. Bebek şampuanının Ph değeri 7,5 yani nötr olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli