İtirafçı Fetö'cü Konuştu

MİT’in operasyonu ile Endonezya’dan özel uçakla Türkiye’ye getirilen FETÖ imamı Hakan İslamoğlu itirafçı oldu. Etkin pişmanlıktan faydalanan İslamoğlu FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasını anlattı. Beş ülke imamının ismini veren itirafçı, 50 FETÖ’cüyü de fotoğraflardan teşhis etti.

İtirafçı Fetö'cü Konuştu
İtirafçı Fetö'cü Konuştu emrah

FETÖ’nün Endonezya sorumlusu Hakan İslamoğlu, savcılıkta etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirterek itirafçı oldu. Pakistan’daki FETÖ okullarının müdürü Mesut Kaçmaz’ın eşi Meral Kaçmaz ise tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ’nün Endonezya’daki üst düzey sorumlularından ve FETÖ’ye bağlı Kaynak Holding’in Endonezya temsilcisi olduğu iddia edilen İslamoğlu ile Pakistan’daki FETÖ okullarının müdürü Mesut Kaçmaz’ın eşi Meral Kaçmaz’ın Ankara Adliyesindeki işlemleri tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Velihattin Eldemir’e ifade veren şüphelilerden İslamoğlu’nun etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirterek itirafçı olduğu bildirildi. Yaklaşık 80 FETÖ üyesi ile örgütün yurt dışı yapılanmasındaki 5 ülke imamının ismini verdiği, 50 örgüt üyesini fotoğraflarından teşhis ettiği ve örgütün yurt dışı yapılanması hakkında bilgiler aktardığı öğrenilen İslamoğlu, yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BATMAZ’I TANIYORUM

İslamoğlu’nun savunmasında en dikkat çeken ayrıntılar arasında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde yakalanan sivil imam Kemal Batmaz’la ilgili oldu. Firari İmam Adil Öksüz’ü tanımadığını öne süren İslamoğlu, “Türkiye’ye gelip gittiğim dönemlerde düzenlenen yemek organizasyonlarından Kemal Batmaz’ı tanıyorum” dedi.

PAKİSTAN İMAMI TUTUKLANDI

Pakistan’daki FETÖ okullarının müdürü Mesut Kaçmaz’ın eşi Meral Kaçmaz ise terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderildi. FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına yönelik operasyonlar kapsamında, Türkiye ile Endonezya arasındaki ikili görüşmelerin ardından örgütün bu ülkedeki üst düzey sorumlularından ve FETÖ’ye bağlı Kaynak Holding’in Endonezya temsilcisi olduğu belirtilen İslamoğlu, geçen hafta MİT ve emniyet birimlerinin ortak operasyonuyla gözaltına alınmıştı.

MİT GETİRMİŞTİ

Öte yandan, Pakistan’daki FETÖ okulları müdürü Mesut Kaçmaz ile eşi Meral Kaçmaz, geçen hafta Lahor’da MİT ve emniyet birimlerince düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak özel uçakla Türkiye’ye getirilmişti. Kaçmaz, soruşturma kapsamında sorgusunun yapılması için İstanbul’a gönderilirken, eşi Meral Kaçmaz ise Ankara’ya sevk edilmişti.  Polonya'da FETÖ'ye red Polonya, 15 Temmuz darbe girişimi ardından Türkiye’den kaçan FETÖ'cülerin iltica başvurularını reddediyor. Polonya Yabancılar Bürosunun açıklamasına göre, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından 54 Türk vatandaşı iltica başvurusunda bulundu.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile bağlantılı olduğu belirtilen bu kişiler, “ölüm tehdidini” ve “Türkiye’de hayatlarını devam ettirememe korkusunu” iltica başvurularına gerekçe gösterdi. Ancak büro, 16 kişinin başvurusunu bu iddialarını kanıtlayamadıkları için reddetti.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli