Bu Kişiler Erdoğan'ın Konuğu Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında vereceği resepsiyonda yaşam hikayeleriyle topluma örnek olan vatandaşlarla bir araya gelecek. Konuklar arasında Rizeli Hamdu Sena, koltukları kirletmemek için oturmayan madenciler, incir cipsiyle girişimci olan anne-kız yer alıyor.

Bu Kişiler Erdoğan'ın Konuğu Olacak
Bu Kişiler Erdoğan'ın Konuğu Olacak emrah

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında vereceği resepsiyonda yaşam hikayeleriyle topluma örnek olan vatandaşlarla bir araya gelecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek resepsiyonun davetlileri arasında Bursa'da hamile eşi için kopardığı erik ve kayısının parasını ağaca asan minibüs şoförü Soner Kaya ile anne keçi ve yavrusunu sırtlayan "Rizeli Heidi" Hamdu Sena da yer alıyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'örnek' olan misafirleri: Rizeli Hamdu Sena köpeği Tomi ile gelecek 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Resepsiyona, yeni doğum yapmış keçiyi sırtında, yavrusunu ise köpeği Tomi'nin sırtındaki okul çantasına koyarak barınağa götüren 12 yaşındaki Rizeli Hamdu Sena Bilgin, köpeği Tomi ile davet edildi.

"Koltuklar kirlenmesin" diyen madenciler 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) işletmesinde çalışan ve bindikleri otobüste "koltuklar kirlenmesin" diye ayakta yolculuk eden maden işçileri, resepsiyonun davetlileri arasında yer alıyor.İşçiler, otobüsün boş koltuklarını kirletecekleri düşüncesiyle 5 kilometrelik yolu ayakta gitmişti. Engelli yeğenine 40 yıldır annelik yapıyor 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Resepsiyona, anne ve babasını kaybeden 41 yaşındaki bedensel ve zihinsel engelli yeğeni Murat Memiş'in bakımını 40 yıldır tek başına üstlenen, Çorum'da yaşayan 67 yaşındaki Pakize Memiş de davet edildi.

Ayrıca temizlikçilikten patronluğa uzanan başarı hikayesine imza atan 38 yaşındaki Şehriban Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda hazır bulunacak. İncir cipsiyle girişimci olan anne-kız 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Aydın'ın Kuyucak ilçesinde inciri farklı şekilde kurutarak elde ettiği ve "incir cipsi" adını verdiği ürünle başarılı bir girişimcilik örneği sergileyen Semra Ünal ve İstanbul Üniversitesi'nde okuyan 22 yaşındaki kızı Gizem Ünal da resepsiyonda yer alacak.Bu yıl bir tondan fazla incir cipsi satmayı hedefleyen anne-kız, giriştikleri bu iş sayesinde hem kendileri hem de köydeki diğer kadınlar için yepyeni bir geçim kaynağı yarattı. Bomba bulan 'Casus Drone'u yapan Mert de davetli 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Terörün bölgeye verdiği zarardan etkilenerek toprağa gömülü patlayıcıların yerini tespit edebilen insansız hava aracı tasarlayan, Muş'ta yaşayan ortaokul öğrencisi Mert Delibalta da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki resepsiyonunun davetlileri arasında bulunuyor.

Delibalta'nın, "Bomba Bulan Casus Drone" ismini verdiği proje, Erciyes Üniversitesince düzenlenen "Uluslararası Robot Yarışması"nda birinci olmuştu. Kopardığı eriğin parasını bırakan Soner Kaya 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Bursa'da meyve bahçelerinin yanından geçerken hamile eşi için kopardığı erik ve kayısının parasını ağaca asan minibüs şoförü Soner Kaya da resepsiyona davet edildi.Kaya'ya bu davranışı dolayısıyla Pendik Ahi Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından "Ahilik Beratı" verilmişti. Temizlikçilikten patronluğa 'Örnek vatandaşlar' Erdoğan'ın konuğu olacak Temizlikçilikten patronluğa uzanan başarı hikayesine imza atan 38 yaşındaki Şehriban Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda hazır bulunacak.Şahin, Malatya'da temizlik işçisi olarak çalıştığı tekstil fabrikasında iplik üretiminden makinelerin bakımına kadar her şeyi öğrenerek organize sanayi bölgesinde kumaş fabrikası kurmuş ve kendi işinin patronu olmuştu.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli