TSK Sınıra Ağır Silahlar Sevk Ediyor

TSK’nın Irak sınırında 18 Eylül’de başlattığı tatbikat 36. gününde. Iraklı askerlerin katıldığı tatbikatta dün zırhlı muharebe araçlarına uçaksavar ve güdümlü tanksavar gibi ağır silahlar yerleştirildi. Mehmetçik’in Suriye sınırına sevkiyatı da sürüyor.

TSK Sınıra Ağır Silahlar Sevk Ediyor
TSK Sınıra Ağır Silahlar Sevk Ediyor emrah

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül’de başlatılan tatbikat devam ediyor. Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı’na yaklaşık 3 kilometre mesafede TIR parkının karşısındaki alanda yürütülen tatbikat, Irak Silahlı Kuvvetleri birliklerinin katılımıyla müşterek sürüyor. Tatbikat merkezinde konuşlu zırhlı muharebe aracılarına (ZMA) uçaksavarlar, taşınabilir tam otomatik makinalı tüfekler ve güdümlü tanksavarlar yerleştirildi.

 

Irak askerlerinin de katıldığı tatbikatta ZMA’lar tatbikat çevresinde hızlı sürüş ve manevralar yaparak eğitimlerini tamamladı. Öte yandan Suriye sınırındaki birliklere takviye olarak gönderilen 5’i obüs ve zırhlı personel taşıyıcı yüklü TIR’dan oluşan 8 araçlık konvoy, sınır hattına hareket etti. Konvoy, jandarma eskortu eşliğinde Suriye sınır hattı istikametine doğru yol aldı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli