Dolarda Yükseliş Devam Ediyor

Piyasalar yeni haftaya yükselişle başladı. Dolar, Türk Lirası karşısında gece uluslararası piyasalarda 3,71'in üzerini gördü. Dolar/TL bu sabah ise bankalararası piyasalarda 3,6950 liradan güne başladıktan sonra 3,70'de dengelendi.

Dolarda Yükseliş Devam Ediyor
Dolarda Yükseliş Devam Ediyor admin

Piyasalar yeni haftaya yükselişle başladı.

Dolar, Türk Lirası karşısında gece uluslararası piyasalarda 3,71'in üzerini gördü. Dolar/TL bu sabah ise bankalararası piyasalarda 3,6950 liradan güne başladıktan sonra 3,70'de dengelendi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın vergi tasarısının Kongre'de ilerlemesine imkan verecek olan tasarının cuma günü Senato'dan geçmesinden destek bulan dolar değer kazancını sürdürürken kur da güne yükselişle başladı.

Dolar endeksinin iki haftanın zirvesine yükselmesi gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı yaratırken TL de güne 3,70'lere doğru yükseldi. Cuma günü 3,68'li seviyelerden günü tamamlayan dolar/TL, bu sabaha 3,6950 seviyesinde başladıktan sonra gün ortasında 3,70 seviyesinde dengelendi.

Euro/TL ise gece Asya piyasalarında 4,37 lirayı gördükten bu sabah 4,34 liraya geriledi. Öğle saatlerinde 3,3560 seviyesi takip ediliyor. Analistler, perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısının haftanın en önemli gündemi olacağını dile getirerek, hafta boyunca açıklanacak şirket bilançoları ve yurt dışındaki yoğun veri akışının da takip edileceğini söyledi.

Teknik açıdan dolar/TL'de 3,7000 ve 3,7350 seviyelerinin direnç, 3,6500 seviyesinin destek konumunda olduğu ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli