Gençlik ve Spor Bakanın'dan G.saray 11'i için Eleştiri

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,Galatasaray'ın 11 yabancı oyuncuyla sahaya çıkmasını eleştirirken, yabancı sayısının kademeli olarak düşürülmesi için TFF ve Kulüpler Birliği'yle görüşeceklerini açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanın'dan G.saray 11'i için Eleştiri
Gençlik ve Spor Bakanın'dan G.saray 11'i için Eleştiri emrah

Sporun Zirvesi’nde açıklamalarda bulunan Bakan Osman Aşkın Bak, yabancı sınırı tartışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bak, "Yabancı sayısının sınırsız olmasına karşıyım. Bu sayı kademeli olarak düşürülmeli. Kulüpler Birliği ve TFF ile konuşacağız" dedi.

Bakan Bak’ın Sporun Zirvesi'nde yaptığı açıklamalarda öne çıkanlar şöyle; Galataaray'ın 11 yabancıyla sahaya çıkması içimi acıttı "Yabancı sayısının sınırsız olmasına karşıyım. Bu sayı kademeli olarak düşürülmeli.

Galatasaray’ın geçtiğimiz hafta 11 yabancıyla sahaya çıkması içimi acıttı. Çok hızlı biçimde alt yapıları revize etmemiz gerek. Kaliteli Türk futbolcu ve basketbolcu sayısı az olunca doğal olarak daha ekonomik ve kaliteli yabancıyı kulüpler tercih ediyor. Haklı olabilirler.

Ama geçmişte 3-4 yabancıyla UEFA şampiyonu olan Galatasaray örneği var. Altınordu harika bir örnek. Cengiz ve Çağlar’ı milli takıma Avrupaya taşıdı. Kademeli olarak sayının düşmesini Kulüpler Birliği ve TFF ile konuşacağız. Yabancı sayısında azalma tarihi TFF’nin bileceği iş. Uzun kontratlar var. Bunlar da dikkate alınacaktır mutlaka."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli