İstifası Beklenen Başkan'dan Açıklama Geldi

İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ilk kez açıklama yaptı. Altepe, "Görevimize devam ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara, Bursa ve Balıkesir’in büyükşehir belediye başkanlarına istifalarını verme talebinin iletildiğini belirtmişti.

İstifası Beklenen Başkan'dan Açıklama Geldi
İstifası Beklenen Başkan'dan Açıklama Geldi emrah

İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ilk kez açıklama yaptı. Altepe, "Görevimize devam ediyoruz" dedi. Altepe, Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in vefatının 14. yılı etkinliklerine katılmak için gittiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'dan Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının soruları üzerine Altepe, Saraybosna'da, Cumhurbaşkanlığı'nın programı doğrultusunda sponsoru oldukları İzzetbegoviç'in hayatını anlatan özel tanıtım filminin gösterimine katıldıklarını söyledi.

Altepe, buradaki programları tamamlayarak Türkiye döndüklerini anlattı. Bir gazetecinin "Belediye Başkanlığı'ndan istifa edecek misiniz?" sorusuna Altepe, "Ben o konuda herhangi bir şey demedim. Herhangi bir şey diyecek durumum da yok. Biz işimize devam ediyoruz." karşılığını verdi.

Başbakan Yıldırım: Arkadaşlarımız gereğini yapacak Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım'ın konuşmasından satır başları: İnanıyorum arkadaşlarımız gereğini yapacaktır.

Terör örgütü ile işbirliği yapmanın ne kadar hazin bir sonuca götürdüğünü bu son fotoğraf göstermiştir. Görüntüler talihsizliktir. PKK teröristbaşının fotoğrafının orada sergileniyor olması talihsizliktir. ABD terör ile işbirliği yapmakla kalmıyor, Suriye'nin geleceğini de tehlikeye atıyor.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli