PKK'dan Yine Çocuk Propagandası

Kerkük'te Peşmergelerle birlikte hareket eden terör örgütü PKK'nın çatışmalarda çocukları da kullandığı ortaya çıktı. Kentte PKK'lıları taşıyan araçların içerisinde ellerinde silahlarla çok sayıda çocuğun yer aldığı görüldü. Peşmerge güçlerine ait zırhlı araçlarla Kerkük merkezinde görüntülenen PKK'lılar, Irak ordusunun operasyonu sonrası kaçtı.

PKK'dan Yine Çocuk Propagandası
PKK'dan Yine Çocuk Propagandası emrah

Kerkük’te Peşmerge ile aynı siperlerde yer alan ve silahlı olarak Kerkük sokaklarına çıkan terör örgütü PKK’nın kentte çocukları da kullandığı ortaya çıktı. Irak ordusunun operasyonu sonrası Peşmerge güçlerinin kaçtığı Kerkük’te sokaklara çıkan ve Peşmergenin yanında Irak ordusuna karşı çatışan terör örgütü PKK, Peşmergeye ait zırhlı araçları da kullandı. Çocukları öne sürüyorlar Kerkük’teki sayılarının bin 200’ü bulduğu belirtilen PKK’lıların arasında çok sayıda çocuk bulunuyor. Kentte çekilen görüntülerde PKK’lıların kullandığı araçların içerisinde yer alan PKK’lıların çoğunluğunun çocuk olduğu görülüyor.

PKK’nın ellerine silah vererek sokaklara çıkardığı çocukların 18 yaşından küçük olduğu belirtiliyor. PKK'lılar Kerkük'te araçlarla sokakları dolaştı. Çocukları Suriye ve Sincar'da eğitiliyor Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin saflarında da çok sayıda çocuğun bulunduğu daha önce uluslararası raporlarda yer almıştı.

ABD'nin destek verdiği terör örgütü PKK'nın Suriye ve Irak'ın Sincar bölgesinde bulunan terör kamplarında çocuklara silah eğitimi verdiği ve birçok bölgede kullandığı ifade ediliyor. Kerkük'ün eski Valisi Necmettin Kerim'in iki ay önce çok sayıda PKK'lıyı kente soktuğu ve bu grupların içerisinde PKK'lıların da yer aldığı belirtiliyor.

PKK, Kerkük'te çocukları da çatışmalarda kullandı. Kerkük'te kontrol noktaları oluşturdular Referandum sürecinde Kerkük’ün eski Valisi Necmettin Kerim tarafından kente sokulan PKK’lılar, silahlı olarak Kerkük’ün birçok noktasında kontrol noktaları oluşturdu. Irak ordusunun operasyonu sonrası Peşmergelerle birlikte kentten kaçmaya başlayan PKK’lıların Peşmergeye destek için kente sokulduğu ifade ediliyor. Dün Kerkük’te yaşanan çatışmalarda PKK’lı teröristlerin yanı sıra, elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının da Peşmergeye ait zırhlıların üzerinde asılı olduğu görüldü.

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli