Bizi Meşgul Etmesinler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile yaptığı ortak açıklamada, Avrupa Birliği'nin artık Türkiye'yi oyalamaması gerektiğini belirterek, "Ben bazen söylüyorum, almayacaksanız söyleyin, ne biz sizi meşgul edelim, ne siz bizi meşgul edin" ifadelerini kullandı.

Bizi Meşgul Etmesinler
Bizi Meşgul Etmesinler emrah

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile ortak açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Türkiye ve Polonya arasında neler yaptık, neler yapıyoruz, neler yapabiliriz, bunları görüştük. Türkiye olarak, özellikle Polonya'nın 2018-2019 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyeliğinin hayırlı olmasını diliyorum. Biz, ecdadımızdan aldığımız mirası koruduk, korumaya devam ediyoruz.

Polonya, kömür madenleri noktasında ciddi bir potansiyeli var. Dolayısıyla termik santraller konusunda enerjisinin ciddi bir kısmını buradan karşılama imkanına sahip. Bağımlılık çok tehlikeli bir şey. Bunu Polonya, bizden daha çok yaşadı. Ama Polonya, küllerinden doğmuş bir ülke. Bundan sonraki süreci şekillendirmesi da bu açıdan çok önemli. Avrupa Birliği'nde Polonya bulunuyor. Ama biz AB'ye sokulmuyoruz. Polonya bizi destekliyor. Sene 63, sene 2017. AB bizi hala almadı.

Fasılları masaya yatırdığımız zaman, örneğin Başbakan'ken liderler zirvesine katılırdım. Fasıl sayısı 15 iken, 35'e çıkardılar. Niye çıkardılar biliyor musunuz, Türkiye'yi almamak için. Ben bazen söylüyorum, almayacaksanız söyleyin, ne biz sizi meşgul edelim, ne siz bizi meşgul edin. Biz, Polonya'yı Polonezköy'den tanırız. Biliyorsunuz, Polonezköy, çok narin, çok şirin bir mahalledir.

Muhtarımız da bizimle birlikte bu seyahatte bulunuyor. Ben dostum Duda'ya söyledim; görmeniz lazım, çok şirin bir yer. Ben AB üyesi dost ülkelere diyorum ki; bunu dile getirin. O günden bugüne hala bizi oyalıyorlar. Biz şu anda Suriye, Irak ve buradaki gelişmelerde 3 buçuk milyona yakın mülteciyi ülkemizde ağırlıyoruz. Çadır kamplarda, konteyner kentlerde ve şehirlerimizde ağırlıyoruz. 885 milyon euro gibi bir destek geldi AB'den. Ama bize verilecek rakam 3 milyar euro idi."

NTV

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli