Kahvede Yeni Lezzetler

Ülkemizde geçmişten günümüze dek hala etkisini koruyan geleneksel lezzetlerden biri olan kahve pek kişinin vazgeçemediği lezzetlerden biridir. Yaptat Kervansaray kahvesi olarak bizle de bu kültür mirasını korumak adına kahvenin en kaliteli çekirdekleri ile üretim yapıyoruz.

Kahvede Yeni Lezzetler
Kahvede Yeni Lezzetler Seobaz

 

 

            Ülkemizde geçmişten günümüze dek hala etkisini koruyan geleneksel lezzetlerden biri olan kahve pek kişinin vazgeçemediği lezzetlerden biridir. Yaptat Kervansaray kahvesi olarak bizle de bu kültür mirasını korumak adına kahvenin en kaliteli çekirdekleri ile üretim yapıyoruz.

 Osmanlı'dan bizlere miras kalan kahve en özel anlarda ikram edilen özel bir lezzet olmak ile birlikte kültürümüzde pek çok deyime de konu olmuştur. Bizler de bu özel ve hayatımızda yeri önemli olan bu içeceği hazırlarken kahve çekirdeklerini kavurup sonrasında da dibeklerde öğütme işlemi yaparak ortaya mükemmel bir lezzet çıkardık.

 

 Kahve Sabır İşi

 

            Kahve seçimi ve kahvenin yapımı kahveden alınan keyfi büyük oranda etkilemektedir. Bu neden ile lezzetli bir kahve hazırlayabilmek için öncelikle işin incelikleri dikkate alınarak üretilmiş bir kahve seçimi yapmanız gerekir. Yaptat Kervansaray kahvesi bu noktada doğru bir tercihtir. Çünkü ürettiği her kahvede mükemmel aromayı yakalamak için en özel çekirdekleri kullanıyor. Lezzeti bol okkalı bir kahvede ikinci şart ise sabırdır. Kahve sabır ile yavaş yavaş pişirilir ise istenen lezzet ortaya çıkar. Bu kriterler dikkate alınarak hazırlanan kahveler Osmanlı'da da günümüzde de en özel fincanlar ile servis edilir. Böylece doyumsuz bir lezzet şöleni yakalanmış olur.

 

            Gönülleri birleştiren dost meclislerinin aranan lezzeti kahve günümüzde farklı versiyonları ile de üretiliyor. Firmamız bu tadı koruyarak geliştirmek amacı ile Osmanlı Kahvesi 7 Karışımlı Kahve üretimine başlamıştır. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana pek çok kişi tarafından talep gören kahve içeriği sayesinde hem lezzet hem de sağlık deposuna dönüşmüştür.

 

 7 Karışımlı Kahve

 

            7 Karışımlı kahve Türk kahvesini sert olması ya da çeşitli sebepler ile tüketemeyenler için üretilse de farklı lezzetlere kapısı açık birçok kişinin popüler lezzetlerinden biri haline geldi. Bu kahve adından da anlaşılacağı üzere içerisinde 7 farklı lezzeti aromayı barındırıyor. Bu aromaların başında kahve kreması geliyor. Kahve kreması sayesinde kahvenin tadı biraz daha yumuşatılarak rahat bir içim sağlanmıştır. Bu da acı Türk kahvesi içemeyenler için mükemmel bir sonucu beraberinde getirmiştir. Ayrıca karışımın içerisinde bulunan lezzetlerden biri de saleptir. Kış aylarının vazgeçilmezi salep özellikle solunum rahatsızlıkların da oldukça etkili bir bitkidir. Ayrıca mükemmel kokusu sayesinde kahveye farklı bir aromanın yanı sıra farklı bir de koku vermiştir.

 

            Menengiç olarak da bilinen çitlenbik ise yine pek çok derdin şifası olarak bilinir. Mükemmel bir rayihaya sahip olan menengiç de 7 karışımlı kahvenin lezzetlerinden biridir.

 Kahve ile kakaonun bir arada bulunmasını pek çok kişi yadırgasa da bu buluşmadaki mükemmel uyum pek çok kişiyi bu lezzetin tiryakisi haline getirmiştir.

 

            Her yudumda ayrı bir mutluluk veren 7 karışımlı kahvenin karışımlarından biri de kakuledir. Hafızayı güçlendiren etkisi herkesçe malum olan kakule aynı zamanda kokusu ile de mest eden bir bitki türüdür. Diğer karışımlar ile kusursuz bir uyum içindedir. Kahvede bulunan son lezzet ise şifası saymak ile bitmeyecek olan harnup tozudur. Bu bitki kalsiyum bakımından oldukça zengindir ve akciğer kanserinde destekleyicidir. Ayrıca lezzet olarak da mükemmel bir etkisi vardır. Karışıma lezzet kadar olduğu gibi koku bakımından da oldukça büyük bir katkı sağlamıştır.

 

            Her yudumunda ayrı bir lezzet keşfedeceğiniz 7 karışımlı kahve son dönemlerin en çok tercih edilen karışımlarından biridir. Yani lezzetlere açık olmayanların çok şey kaçırdığı fakat tadanların ise bağımlısı olduğu lezzet Adıyaman Kervansaray kalitesi ile sizlere sunuluyor.

 Tüm bu lezzetler ve daha fazlası için sitemizden sipariş verebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli