Dışişleri bakanın'dan Kerkük'e Sert Uyarı

Dışişleri Bakanlığı, Irak ordusunun Kerkük'e operasyon başlatmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Atılan adımları yakından takip ediyoruz. Bağdat ile işbirliğine hazırız" ifadelerini kullandı.

Dışişleri bakanın'dan Kerkük'e Sert Uyarı
Dışişleri bakanın'dan Kerkük'e Sert Uyarı emrah

Irak ordusu, Kerkük'e operasyon başlattı. Dışişleri Bakanlığı, Kerkük operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Dışişleri'nden yapılan açıklamada, "IKBY’yi son dönemde yaptığı vahim yanlışlara bir yenisini eklememesi yönünde ikaz ediyoruz. Kerkük’te toplumsal huzur ve barışı bozmaya yeltenebilecek PKK terör örgütünün bu bölgede melce bulmasına vesile olanlar tarafımızdan da sorumlu tutulacaktır.

 

Irak topraklarındaki PKK mevcudiyetinin sonlandırılması bağlamında Irak Hükümeti ile her türlü işbirliğine hazır olduğumuzun altını çiziyoruz" ifadelerine yer verildi. Irak güvenlik güçleri, Kerkük'teki askeri üs ve petrol kuyularını almak üzere operasyon başlattı. Irak, dün akşam IKBY'nin Kerkük'e PKK terör örgütü unsurlarını yerleştirdiği suçlamasında bulunarak, bunun savaş ilanı olduğunu açıklamıştı.

YENİ ŞAFAK

 

Irak devlet televizyonu, petrol sahalarını kapsayan büyük bir alanının peşmergeden geri alındığını duyurdu. Uluslararası haber ajansları Peşmerge güçlerinin, Kerkük'ün güneyindeki bölgelerden çekildiğini duyurdu.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli