Almanya Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar

Günümüzde artık ülke, ülke gezmek çok kolay dünyanın diğer ucuna seyahat etek artık gelişen ulaşım araçlarıyla saatler sürüyor olması ülkelerin giriş çıkışlarını kontrol altına almak için çıkartılan vize şartları her geçen gün gittikçe zorlaşıyor.

Almanya Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar
Almanya Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar admin

Günümüzde artık ülke, ülke gezmek çok kolay dünyanın diğer ucuna seyahat etek artık gelişen ulaşım araçlarıyla saatler sürüyor olması ülkelerin giriş çıkışlarını kontrol altına almak için çıkartılan vize şartları her geçen gün gittikçe zorlaşıyor. Vize alım aşamalarında ilk aşama olarak randevu almanız gerekmektedir. Örneğin Almanya ya gitmek istiyorsunuz yapmanız gereken Almanya konsolosluğu randevu

Randevu talep edebileceğiniz durumlar;

90 günden az (schengen vizesi). Doksan günden fazla (ulusal vize), Alman oturum kartı başvurusu veya yenileme, Almanya ülkesine geri dönüş, Almanya aile birleşimi talepleriniz. Soyadı Beyanı ve Evlenme Ehliyet Belgesi Belgeleme ve Tasdik İşlemleri, Hukuki İşlemler Alman pasaportu veya pasaport kaybı, çocuk pasaportu, geçici pasaport, kimlik, süresi dolan pasaport ve kimlik yenileme başvuruları için gereklidir.

Yurt dışında Almanya’da biri ile evli olan kişilerin yurt dışına seyahat edebilmek için Almanya konsolosluğu vize için aile birleşimi başvurusu yapması gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu aile birleşimi başvurusunun 1 ay önceden başlaması sürecin iyi bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle süreç gidilmesi gereken tarihten yaklaşık 1 ay önceden başlatılmalıdır. Konsolosluk tarafından belirlenen belgeler güncel bir şekilde konsolosluğa sunulmalıdır. Aksi takdirde başvuru süreci güncel bilgi olmaması nedeniyle daha da uzayabilir. Almanya ulusal vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, pasaport, nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı, doğum belgesi, uluslararası evlenme kayıt örneği, oturma izni ve Almanca bildiğine dair belgeler Almanya Konsolosluğu aile birleşimi için gerekli belgelerdir.

Almanya Konsolosluğu ve Pasaport

Almanya konsolosluğu pasaport randevu belgesi başvuru sırasında istenilen belgelerden birisidir. Bu belgenin güncel olması ve süresinin geçmemiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde Almanya Konsolosluğu pasaport sunduğunuzda pasaportunuzu yenilemenizi ve güncel bir şekilde sizden tekrar başvuru yapmanızı talep edebilir. Başvuru işlemini istenen tüm belgeleri güncel bir şekilde tamamladıktan sonra gerçekleştirmeniz sonuç almanızı kolaylaştıracak bir işlem olacaktır. Bu nedenle pasaport ve diğer istenilen tüm belgelerin güncel ve eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra Almanya Konsolosluğu aile birleşimi için başvuru yapmalısınız.

Almanya Büyükelçiliği ve Almanya konsolosluğu vize almak ve vize başvurusu yapmak için sizden isteyeceği her türlü belgeyi temin etmek zorundasınız. vize bölümü, faaliyet alanlarına yakın illerde ikamet eden bireylere her türlü konsolosluk işlemleri için yardımcı ve bu konuda yetkili olan kuruluşlardır. Almanya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden 3 ülke vatandaşlarının Almanya vize alması için yetkili kuruluş Almanya büyükelçiliğidir. Tüm işlemler orda yönetilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli