Elçiyi ABD'nin temsilcisi olarak görmüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da yaptığı açıklamada, ABD ile yaşanan vize krizine değindi. Erdoğan, "Bu sorunu biz başlatmadık. Eğer bu kararı Büyükelçi vermişse, ABD'nin o büyükelçiyi bir saniye orada tutmaması gerekir" ifadelerini kullandı.

 Elçiyi ABD'nin temsilcisi olarak görmüyoruz
 Elçiyi ABD'nin temsilcisi olarak görmüyoruz emrah

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vuçiç açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar: "Aramızdaki ticaret hacmi 870 milyon dolar. Yıl sonuna kadar 1 milyar dolar olacak. Bunu 3-4 milyar dolara kadar çıkarma şansımız var. İş adamlarımızın Sırbistan'da yatırım yapması için önlerini açacağız.

Şu anda Türk Hava Yolları (THY) dünyada en fazla destinasyon kullanan bir havayolu haline geldi. Türkiye-Sırbistan yakınlaşmasından rahatsız olacak olanlar olacaktır. Aç kalsak, niye aç kaldınız demezler. Biz o günleri de yaşadık.

ABD ile vize restleşmesi Bu sorunu biz başlatmadık. Eğer bu kararı Büyükelçi vermişse, ABD'nin o büyükelçiyi bir saniye orada tutmaması gerekir. Bütün bunlar, bir defa İstanbul Başkonsolosluğu'nda bir şeylerin döndüğünü gösteriyor. Bu ajanlar, Amerikan Başkonsolosluğu'na nasıl sızdı? Eğer sızmadıysa, bunları buraya kim soktu? Hiçbir devlet, kendisini içerden tehdit edecek bu tür ajanlara müsaade etmez.

Biz, o elçiyi ABD'nin temsilcisi olarak görmüyoruz. Dostluğumuz iyi neticeler getirecek. Bizim FETÖ örgütü ve lideri ile bir işimiz olamaz. Cumhurbaşkanı olarak, Türk iş adamlarının buradaki yatırımlarına önem veriyoruz. Serbest ticaret anlaşmasını imzaladık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettarız. Vuciç'in bizi dün gece 12'de havalimanında karşılaması, aramızdaki dostluğu gösteriyor. Türkiye'de 19 bin kilometre bölünmüş yol yapıldığına inanamadım, hayran kaldım. Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu biliyordum, ama bu kadarını beklemiyordum.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli