Ortak özellikleri dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki buluşma sırasında, iki liderin ortak özelliği dikkatleri çekti. Erdoğan'ın İETT'de bir dönem işçilik yaptığı gibi Maduro da ülkesinde otobüs şoförlüğü görevinde bulunmuş.

Ortak özellikleri dikkat çekti
Ortak özellikleri dikkat çekti emrah

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki buluşma sırasında, iki liderin ortak özelliği dikkatleri çekti. Erdoğan'ın İETT'de bir dönem işçilik yaptığı gibi Maduro da ülkesinde otobüs şoförlüğü görevinde bulunmuş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu törenle karşıladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maduro'yu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı. İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Maduro, merdivenlerde Türkiye ve Venezuela bayrakları önünde el sıkışarak poz verdi. Mazideki ortak özellik Görüşmede dikkati çeken bir detay bulunuyor. İki liderin geçmişlerinde ortak özellik var.

 

Maduro'nun da gençliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi taşıma alanında görev aldığı biliniyor. Erdoğan İETT'de işçilik, Maduro ise ülkesinde bir dönem otobüs şoförlüğü yapmış. İki liderin bir araya geldiği zirvede önemli mesajlar verilmesi bekleniyor. İkili ve heyetler arası gerçekleştirecekleri görüşmelere geçen Erdoğan ve Maduro, daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

 

Erdoğan, 24 Temmuz 1974 tarihinde İETT'de işçi olarak görev aldı. Erdoğan, kısa süre sonra İETT Spor Kulübü'nde futbol oynamaya başladı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli