Oyuna gelmeyelim!

MHP lideri Bahçeli, Kerbela mesajında Kerkük’e işaret etti. Bahçeli, “Kerkük, yeni bir Kerbela’ya dönüştürülmek istenmektedir. Barzani, Yezit’in izinden gidebilir, bu kendi seçimidir. Hüseyni yolun birlik ruhu inanıyorum ki ihanet ve istilaya izin vermeyecektir” dedi.

Oyuna gelmeyelim!
Oyuna gelmeyelim! emrah

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, zulmün olduğu yerde muhakkak zalimin olduğunu belirterek, “Şehidin olduğu yerde mutlaka cani bulunacaktır. Kan akıyorsa katil faaldir, şiddet faaliyettedir.” değerlendirmesinde bulundu. Mazlumun, “hakkı yenmiş, hukuku çiğnenmiş, masumiyeti ihlal, masuniyeti imha edilmiş insan” olduğunu ifade eden Bahçeli, mazlumların her çağı ahlarıyla inlettiklerini kaydetti. Bahçeli, “Ancak hiçbir mazlumun ahı yerde kalmamış, hiçbir zorbayı abat etmemiştir.” ifadesini kullandı.

YEZİTLER KIPI KIPIR

Bahçeli, Hüseyni şuuruna her zamankinden fazla ihtiyaç bulunduğunu, çünkü Kerbela vakasının farklı dozda, değişik ağırlık ve boyutlarda hala sürdüğünü kaydetti. Bahçeli, Kerbela’nın başlıca mesajının, “birlik ve beraberliğin tarihi değer ve önemi, kardeşliğin, kader ve tasada ortaklığın asla vazgeçilmezliği” olduğunu belirtti. Yezitlerin yine kıpır kıpır olduğunu, vahdetin, kesretin tehdidi altında bulunduğunu ifade eden Bahçeli, etnik, mezhep, meşrep ihtilaflarının Müslümanların arasına nifak saçtığına işaret etti.

HÜSEYNİ YOL BİRLİK RUHUDUR

Kerbela’nın günah cephesinin devamlı tahkim edildiğini ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti: “Barzani’ye bakınız, fitne ve felaketin zehirli seferine bakınız, bunu göreceksiniz. Kerkük, yeni bir Kerbela’ya dönüştürülmek, Ortadoğu tümden Kerbela’nın şirk ve şiddet faillerinin mirasına havale edilmek istenmektedir. Türkmenlerin birlik ve dirliği Şii-Sünni ayrımına kurban edilmek, zalimlerin emellerine tevdi ve zimmetlenmek üzeredir. Bu tuzağa hiçbir soydaşımız düşmeyecektir. Türk, Türk’tür. Başka tanıma gerek yoktur. Hüseyni yolun birlik ruhu inanıyorum ki ihanet ve istilaya izin vermeyecektir.”

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli