Motorlu Hasta Yatakları

Hasta yatakları çeşitleri arasında en fazla kullanılan yatak çeşitlerinden olan motorlu hasta yatağı hastaların kullanımı için en uygun olan yatak çeşitleridir.

Motorlu Hasta Yatakları
Motorlu Hasta Yatakları intend

Hasta yatakları çeşitleri arasında en fazla kullanılan yatak çeşitlerinden olan motorlu hasta yatağı hastaların kullanımı için en uygun olan yatak çeşitleridir. Bu yatakların motorları kullanılarak baş kısmı, bel kısmı ve ayak kısmı kumandalar ile hareket ettirilerek kullanılır. Hasta yakınları veya hastalar tarafından hareket ettirilebilen bu yataklar normal yatak ebatları ile aynı ölçülerdedir. Yani normal bir yatağın sığdığı odalarda kullanılabilir.

Özellikle hastanede yatan hastaların kullanabilmesi ve hızlı bir iyileşme göstermesi için kullanılan bu yatakların yoğun bakımda kullanılan türleri çok daha gelişmiştir. Ev tipi yatak almak için bazı kişiler tarafından yataklar kiralama sistemi ile bazı kişiler tarafından da satın alınarak kullanılmaktadır. Bu yatakların kiralık olanları hasta kişinin hastalık süresi kısa bir sürede geçecekse o zaman daha uygundur.

Hasta yatağı kiralama işlemi hasta yataklarını üreterek satışa sunan veya kiralama yapan firmalar tarafından yapılmaktadır. Firmalar üretimi kendi yaptıkları gibi, internet üzerinden alınan yatakların kapıya kadar getirilerek kurulumunu da yapmaktadırlar. Bu karyolalar üzerine tercih edilen yatakların havalı yatak olması hastaların hepsi için daha uygundur. Çünkü bu yatak çeşitleri daha hızlı temizlenir ve diğer yataklara nazaran çok daha fazla rahattır. Yataklar içerisine pompalar ile havalar basarak şişirildiği için kullanılmadığında kenara koyabilmek için küçük bir kumaş parçasına çevrilerek depolanabilir. Bu nedenle tüm yatak çeşitlerinden kullanımı daha kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli