Tunik Dikimi ve Aradığınız Modeller

Yıllardır tesettür giyimi tercih eden bayanlar göz ardı edildiler. Bu alanda bir moda oluşmadı ve hazır giyim bu alanı oldukça ihmal etti.

Tunik Dikimi ve Aradığınız Modeller
Tunik Dikimi ve Aradığınız Modeller intend

Yıllardır tesettür giyimi tercih eden bayanlar göz ardı edildiler. Bu alanda bir moda oluşmadı ve hazır giyim bu alanı oldukça ihmal etti. Artık durum değişerek kapalı giyinen bayanlar için de hazır giyimde yeni bir sektör kapısı açılarak tesettür giyimde bu alanda çalışmaya başladılar. Ancak kadınların kıyafet tutkusuna hazır giyim de yetişemedi. Ne kadar çok çeşidi ve modeli olursa olsun hala kimi kadınlar sadece özel dikim elbiseleri tercih ediyor. Özel dikim elbise ve kıyafetlerden biri de tesettür tunik modelleridir. Elbette bu dikimler özel günler için yapılan siparişleriçin yapılıyor. Çünkü tunik dikmek çok basit gibi görünse de aslında oldukça zahmetli bir iş.

 

Özel Dikim Tunikler

Bir tuniği özel olarak diktirmek istiyorsanız öncelikle aradığınız modelin piyasadaki hiçbir firmada olmadığından emin olmanız gerekiyor. Ya da başka bir durum olarak aradığınız modelden daha güzelinin bulunmadığından emin olmanız gerekiyor. Çünkü tesettür tunik modelleri tesettür kıyafetler içinde en çok modelinin bulunduğu kıyafetlerdir. Bu kıyafetleri sizde istediğiniz modelinin bulunduğuna emin bir şekilde araştırabilirsiniz. Diğer yandan tesettür kıyafetleri diktirmek oldukça masraflı bir iş olduğu için hazır giyimi tercih etmeniz daha mantıklı olabilir. Elbette özel bir sebebiniz yoksa.

Hazır Tunik Modelleri

Bugün halihazırda binlerce çeşit hazır tunik modeli bulunuyor. Aradığınız modeli hatta daha güzelini bulmanız içten bile değil. Çünkü gerçekten çok sayıda ve hepsi birbirinden güzel tunik modelleri var. Tesettür tunik diktirmek bu çeitlilikte oldukça gereksiz bir masraf olabilir. Yine de özel günlerde ve düğünlerde giymek için hazır almak yerine diktirebilirsiniz. Ancak önceden bir araştırma yapmanızda ve aradığınız modelin bulunup bulunmadığını kontrol etmenizde fayda var.

Tunik Dikerken

Tuniğinizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu işe gerçekten yatkınlığınız varsa kendi dikimiz olan parçaları kullanabilirsiniz. Diğer yandan bu iş için gerekli yeteneğiniz olmayabilir. Bu sefer de biraz hayal gücünüzü kullanarak kendi tuniğinizi rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Kumaşçılardan kumaş ve tunik için gerekli malzemeleri alıp hem bir uğraş olarak hem de bir hobi olarak dikime başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli