ABD'den kritik referandum açıklaması

ABD'den Kuzey Irak'a önemli uyarılar var. ABD'nin DAEŞ'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde yapılması planlanan referandumun riskler taşıdığını ve sonuçlarının ABD tarafından kontrol edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

ABD'den kritik referandum açıklaması
ABD'den kritik referandum açıklaması emrah

ABD'den Kuzey Irak'a önemli uyarılar var. ABD'nin DAEŞ'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde yapılması planlanan referandumun riskler taşıdığını ve sonuçlarının ABD tarafından kontrol edilmesinin mümkün olmadığını söyledi. McGurk Irak'ın yeniden inşası için gelecek yılın başlarında Kuveyt'te bir konferans düzenleneceğini kaydetti.

 

ABD Özel Temsilcisi ayrıca, Türkiye'nin öncülük ettiği Astana sürecinde, Suriye'nin İdlib bölgesinde kurulması planlanan çatışmasızlık alanı fikrini tamamen desteklediklerini söyledi. Bu konuda ABD olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Çatişmasızlık alanıyla ilgili düzenlemenin tam olarak ne olacağı ile ilgili Türk ve Rus yetkililerle bu hafta görüşeceklerini kaydetti. McGurk, ABD'nin bu bölgedeki El Kaide yapılanmasından endişe duyduğunu bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli