Şehit Yakınlarına İstihdam Müjdesi

Gaziler günü dolayısıyla gazilerle bir araya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya gazilere şükranlarını iletirken şehitlerimizi de hayırla yad etti.

Şehit Yakınlarına İstihdam Müjdesi
Şehit Yakınlarına İstihdam Müjdesi admin

Gaziler günü dolayısıyla gazilerle bir araya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya gazilere şükranlarını iletirken şehitlerimizi de hayırla yad etti. Anadolu topraklarında bin senedir hüküm sürmemizin yegane kaynağı olarak şehit ve gazilerimizi gösteren Kaya gazilerle samimi sohbetler etti. Bu kapsamda 15 temmuz gazilerine de özel bir parantez ayıran Kaya onlara da millet olarak şükran borcumuzun olduğunu dile getirdi.

İstihdam Hakkı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya şehit yakınlarına tanınan 2 kişilik istihdam hakkına ilişkin yeni bir düzenlemenin yolda olduğunu ifade etti. Bu kapsamda şehitlerimizin kardeşleri ya da anne babaları tarafından 2 kişilik istihdam hakkı kullanılmaz ise bu durumda yeni düzenleme ile birlikte hak şehit çocuklarına intikal edecek.

Böylelikle hakkın kapsamı oldukça genişletilmiş oldu. Ayrıca bu sayede şehit yakını kadrolarının boş kalmasının da önüne geçilmiş oldu.

Düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceği ile ilgili net bir bilgi paylaşmayan Kaya yakın bir zamanda girecek demekle yetindi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli