Kredi Başvurularından Önce Bunlara Dikkat

Bir hizmet satın almak, acil nakit ödemeleri ya da diğer nedenlerle bankalara kredi için başvurmadan önce bir kere daha düşünmek gerekiyor.

Kredi Başvurularından Önce Bunlara Dikkat
Kredi Başvurularından Önce Bunlara Dikkat admin

Bir hizmet satın almak, acil nakit ödemeleri ya da diğer nedenlerle bankalara kredi için başvurmadan önce bir kere daha düşünmek gerekiyor. Çünkü yanlış ve gereksiz yapılan bir başvuru kredi notunuzu etkileyerek ilerleyen zamanlarda yeni bir kredinin çıkmasına engel olabilir.

Kredi Notu En Önemlisi

Bankalar kredi vermeden önce geri ödemenin sağlanacağına dair belge arıyor. Kredi notu da bu geri ödemelerin garantisi olarak ortaya çıkıyor. Öyle ki 1400 puanın altında kalan müşteriler değişik derecelerde riskli olarak değerlendiriliyor. Daha yukarısı için de kredi çıkma olasılığı yükseliyor. Ancak bu puan bankayla yapılan her işlemden etkilenir türden. Ödemelerin en ufak bir gecikmesi olumsuz yansıyıp kredinin çıkmamasına neden olabiliyor. Ayrıca gereksiz yapılan başvurular, borçluyken gelirin yüksek olmaması gibi durumlar da diğer not düşüren etkenler.

Kara Listedeyseniz

Eğer geçmişte ciddi bir borç krizi yaşandıysa bankalara başvurmadan önce bir süre kredi notunun yükselmesi için beklemek gerekiyor. Bu sürede olumsuz hiçbir etkileşimin olmaması kritik öneme sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli