Nijerya’ da Trafik Kazası

Tüm Dünyada gerçekleşen trafik kazaları pek çok kişinin ölmesine neden olmaktadır. Her gün binlerce insan trafik kazası sebebi ile hayatını sonlandırmaktadır. Bu durum dünyanın her yerinde görünmektedir. Tüm dünya liderleri bu konu ile ilgili olarak insanların bilinçlendirilmesi konusunda da gerekli adımları atmaktadır.

Nijerya’ da Trafik Kazası
Nijerya’ da Trafik Kazası emrah

Trafik kazasının son görüldüğü yerlerden biri de Nijerya’dır. Batı Afrika ülkesi olan Nijerya’ da iki araç kaza yapmıştır. Kaza sonucunda ise çok fazla sayıda kişi yaşamını kaybetmiştir. Yetkililerin konu ile ilgili açıklamalarına göre Nijerya’ da meydana gelen bu olay son yılların en büyük trafik kazaları arasında yerini alır.

 

İki Yolcu Otobüsü Kaza Yaptı

 

Nijerya’ da trafik kazası yapan iki aracın da yolcu otobüsü olduğu ortaya çıkmıştır. Yolcu otobüsü olması ve içerisinde çok sayıda yolcu bulunması sebebi ile kaza sonucunda çok fazla sayıda insan hayatını kaybetmiştir. Dünya basını bu olaya yer vermiştir.

 

Acı olay, Nijerya’ da Lagos – Ibadan karayolunda meydana gelmiştir. İki otobüste o sırada bulunan 40 kişiden 30’ u hayatını kaybetmiştir. 10 kişi ise yaralanmıştır.

 

30 Kişi Hayatını Kaybetti

 

Kazada hayatını kaybeden 30 kişinin oldukça kötü bir şekilde öldüğünü Nijerya Karayolu Güvenliği Birliği Sözcüsü Bisi Kazeem açıkladı. Ayrıca Kazeem; yaralı olarak kurtulan 10 kişinin içerisinde de durumu ağır olanlar olduğunu ifade etti. Yaralıların çevre hastanelere hızlı bir şekilde gönderildiğini söyledi. Dünya liderleri konu ile alakalı taziyelerini iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli