Süper Güç Amerika Zor Durumda

ABD şu anda dünyanın hem ekonomik alanda hem de askeri alanda dünyanın en güçlü ülkesi durumundadır. Dünyanın en büyük şirketlerinin birçoğu yine bu ülkededir. İstediği zaman dünyanın herhangi bir yerindeki olayda rahatça söz sahibi olabilmektedir. Hal böyle olunca insanların aklında gösterişli, zengin ve güçlü bir ülke izlenimi oluşmaktadır. Hatta dünyada bu ülkeye birçok kişi tarafından takılan lakap ise Süper Güç Amerika’dır. Fakat durumun hiç de bu kadar parlak olmadığı son yapılan araştırma gözler önüne sermiştir.

Süper Güç Amerika Zor Durumda
Süper Güç Amerika Zor Durumda emrah

Her 2 Amerikalıdan Biri Fakir

 

Evet süper güç Amerika’da

 

hani şu astığım astık kestiğim kestik tavırları ile dünyanın kabadayısı rolündeki Amerika’da yaşayan her 2 insandan biri fakir durumdadır. Amerikalıların yüzde 57’sinin bin dolardan az bir birikimi olduğu ve işsizlik oranı ile dünyanın en büyük işsizler ordusuna sahip ve dünyanın en borçlu ülkesi olduğunu da unutmamak gerekir.

 

Çok şaşırdığınızı biliyoruz. Ama bunarlın olacağı çok önceden belliydi. Halkın bir bölümü çok büyük refah seviyesinde yaşarken diğer kısmı ise her geçen gün daha da umutsuzluğa kapılmaktadır. Ve kaynaklar ise her geçen gün azalmaktadır. Son yıllardaki agresiflik ise bundan kaynaklanmaktadır.   Ülkeyi tekrar ayağa kaldırma çabası. Dünyada dengeler artık değişmiş durumdadır.

 

Buda birçok ulustan kişiyi vatandaş olarak ortak bir rüyada yani Amerikan rüyası etrafında birleştiren ülkeni için artık her şeyin çok daha zor olacağını göstermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli