İstanbul Sultanbeyli Çilingircisi

İstanbul Uzman Çilingir, Sultanbeyli, Sancaktepe, Samandıra bölgelerinin yanı sıra tümİstanbul genelinde Anchorçilingir ihtiyacı olan herkese kaliteli hizmet ve etkin çözümler sunmaya devam etmektedir.

İstanbul Sultanbeyli Çilingircisi
İstanbul Sultanbeyli Çilingircisi Tanitimweb

İstanbul Uzman Çilingir, Sultanbeyli, Sancaktepe, Samandıra bölgelerinin yanı sıra tümİstanbul genelinde çilingir ihtiyacı olan herkese kaliteli hizmet ve etkin çözümler sunmaya devam etmektedir.

İnsanlık hali ya kapınızın anahtarını unutabilirsiniz, kaybedebilirsiniz, kapıyı açarken fazla zorlayıp içinde kırabilirsiniz. Ya da içerde kapının üstünde anahtar unutabilirsiniz. Daha birçok sebep sayılabilir ama her birisinde yapılması istenilen şey aynıdır. Bir kapı vardır, bir dolap vardır ve açılması gerekir. İşte bu noktada çilingir yardımımıza koşmaktadır.

Çilingir, kapı açan, kilit değiştiren, kapı tamiri yapan kişi anlamlarına gelir. Bu bir meslektir. Bazen babadan oğula geçerek devamı sağlanan bu mesleğin bazen de devlet kontrolünde verilen eğitimler ile devamı ve gelişimi sağlanır.

Peki herkes çilingir olabilir mi? Aslında olmaması için yasal bir engel yoktur. Ancak bu işi yapacak kişilerin de çok iyi düşünmesi, çilingir hizmeti alacak kişilerin de çok iyi düşünmesi gerekir.

Birincisi çilingircinin her gün 24 saat boyunca telefonunun başında olması gerekir. Gece yarısı çağrıldığında gitmesi gerekir bu nedenle büyük fedakarlık isteyen mesleklerden birisidir. Çilingir hizmeti vermek böyle iyi düşünülmesi gereken bir meslek iken bu hizmeti alanlar nasıl bu hizmete güvenecekler. Yeni bir eve taşındığımızda ilk yaptığımız şey evimizin kilit göbeğini değiştirmek olmuyor mu? Peki çilingir hizmeti aldığımız kişilere nasıl güveneceğiz? Bunun için dikkat etmemiz gereken bir takım hususlar vardır. Çilingir hizmeti aldığımız kişinin çilingirler derneğine ya da çilingirciler odasına kayıtlı olup olmadığını araştırmalıyız. Yine bu kişilerin ustalık ya da kalfalık belgelerinin bulunup bulunmadığını kontrol etmeliyiz. Gelen kişilerin yaka kimlik kartlarını kontrol etmeli, karşımızdaki kişinin diksiyonuna ve sizinle olan konuşma şekline de çok dikkat etmelisiniz. Kısaca şunu söylemekte fayda vardır. Çilingir hizmeti alacağınız kişilere önce kendiniz güven duymalısınız. Güvenmediğiniz birisine kapıyı açtırmış olsanız bile bir müddet sonra içinize kurt düşecek ve yeni bir çilingirci bularak tekrar kapı kilidini değiştirmek isteyeceksiniz.

Sultanbeyli, Sancaktepe, Samandıra bölgelerinin yanı sıra tümİstanbul genelinde hizmet veren kaliteli ve güvenli hizmeti ayağınıza getiren İstanbul Uzman Çilingir ile kapıda beklemeksizin en kısa sürede sorunlarına çözüm üretilmektedir.

İstanbul Uzman Çilingir, 7 gün 24 saat bir telefon kadar yakınızda. Çilingir adına aradığınız her şey www.istanbuluzmancilingir.com adresinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli