Bel ve Boyun Fıtığında Mucizeyi Yaşayın

Bel ve boyun fıtığı tedavilerinize, eklem ağrılarınıza en etkin çözümler için Marmara Ağrı Merkezini tercih edebilirsiniz.

Bel ve Boyun Fıtığında Mucizeyi Yaşayın
Bel ve Boyun Fıtığında Mucizeyi Yaşayın Tanitimweb

Bel ve boyun fıtığı tedavilerinize, eklem ağrılarınıza en etkin çözümler için Marmara Ağrı Merkezini tercih edebilirsiniz.

Ülkemizde en sık rastlanan hastalıklardan birisi olan bel fıtığı, tedaviye başlanılması için geç kalınmaması gereken bir hastalıktır. Bu nedenle belinizde ağrı hissettiğiniz andan itibaren tedavi için muayene olmalısınız. Ancak, yanlış tedavi yöntemleri hastalığın iyileşmesine değil ilerlemesine neden olacağından, bel ve boyun fıtığı tedavisi için bu konuda tecrübeli ve işini profesyonel olarak gerçekleştiren tedavi merkezlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

BEL FITIĞI TEDAVİSİ

Bel fıtığı tedavisi, yapılacak ayrıntılı muayene sonrasında alanında uzman doktor tarafından planlanır. Hastalığın aşamasına göre tedavi yöntemleri belirlenmelidir. Bu yöntemler küçük egzersizler ile başlar ve ameliyata kadar devam eder.

Bel fıtığı ameliyatı tedavinin son aşaması ve son çaresidir. Bugüne kadar tedavi için Marmara Ağrı Merkezi’ni tercih eden hastalardan sadece %3’ünde tıbbi müdahale uygulanmıştır. Bu bilgiden de anlaşılacağı üzere hastalık çok ilerlememişse öncelikle ameliyatsız tedavi yöntemleri tercih edilmektedir.

Maalesef ki, ağrıları olduğunda tedaviye gelmeyen, tedavi olmak yerine ağrı kesici, kas gevşetici gibi ilaçlarla ağrılarını azaltan ancak aynı zamanda da ilerlemesine neden olan hastalar tedavi için geldiklerinde idrar kaybı, kuvvet kaybı gibi şikayetlerinin olduğunu belirtirler.

Hastalığı bu kadar fazla ilerlemiş olan hastalar için en etkin tedavi yöntemi bel fıtığı ameliyatı yöntemidir.

Ameliyat yaklaşık 40 dakika sürer ve fıtık diye tabir edilen bölge tamamen temizlenir. Sonrasındaki tedavi süreci ise egzersizlerle devam eder.

 

İLK DERECE FITIK TEDAVİSİ

 

Bel fıtığı tedavisi için öncelikle hastanın fıtık derecesi tespit edilir. Eğer hasta ilk derecede ise tedavi yöntemi fıtığın yani bel kaslarına baskı yapan diskin sinirlere ne derecede baskı yaptığı değerlendirildikten sonra belirlenir. İlk evrede fıtık olan hastalarda bel ve bacak ağrısı başlar, herhangi bir uyuşukluk, güç kaybı, hareket kısıtlanması gibi belirtiler görülmez.

Bu hastalara daha fazla yatak istirahati yapılması, zorlayıcı hareketlerden kaçınılması, kas gevşetici ilaçlar kullanması tavsiyelerinin yanı sıra, öne, arkaya ya da yanlara doğru eğilme, yerden bir şey kaldırma gibi durumlar için de özel olarak dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

Bel ve boyun fıtığı tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi için www.marmaraagrimerkezi.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli