Burun Estetiği Ve Ameliyatında En Çok Tercih Edilen Doktor Eyüp Bozkurt

Burun Estetiği Ve Ameliyatında En Çok Tercih Edilen Doktor Eyüp Bozkurt
Burun Estetiği Ve Ameliyatında En Çok Tercih Edilen Doktor Eyüp Bozkurt katar

Burun Ameliyatı; şekil bozukluğu ve hastanın rahat nefes almasını engelleyen durumları düzeltmek için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Burun ameliyatındaki amaç; yüzün doğal yapısına uygun, ameliyat geçirildiği belli olmayan burun yapmaktır. Burun insan yüzün de en çok dikkat çekici organ olması nedeniyle ameliyatı da çok özen gerektiren bir durumdur. Ameliyatın başarılı olmasını etkileyen birçok unsur vardır. Bunlar; hastanın cilt özelliği, kıkırdağın yapısı, daha önceden geçirilmiş travmalar,  hastanın psikolojisi ve doktor seçimidir. OP. Dr. Eyüp Bozkurt burun ameliyatı alanında oldukça başarılı bir uzmandır.  www.dreyupbozkurt.com adresine girdiğinizde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ameliyat Öncesi Aşamalar:

Ameliyat işlemi gerçekleştirilmeden evvel hastaya neden ameliyat olmak istediği sorulmalı ve beklentileri göz önüne alınmalıdır. Hastaya ameliyatla ilgili gerçekçi ve doğru bilgi verilmelidir. Doktor ve hasta ortak bir beklentide birleştikten sonra ameliyat kararı alınmalıdır. Bu aşamada da hasta psikolojik olarak da ameliyata hazırlanmalıdır.

Burun Ameliyatı Nasıl Bir Ameliyattır?

Burun ameliyatı, lokal ve genel anestezi adı altında yapılır. Ameliyat süresi yaklaşık 1.5 ile 4 saat arasın da değişmektedir. Burun ameliyatı bitiminde burun deliklerine tampon uygulanır ve bu tamponlar birkaç gün içerisinde çıkartılır.  Burun estetiği sonrasın da yüzde ve göz çevresinde şişlikler ve morluklar meydana gelebilir.  Bu şişlik ve morlukları en aza indirmek için göz çevresine buz uygulanır. Ameliyat sonrasındaki şişlikler 1 ile 2 ay arasında iyileşecek ve burun son halini almaya başlayacaktır. Burun ameliyatı sonrasında burnun son halini alması 6 ay ile 1 yıl arsında gerçekleşir.

Burun Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hastanın bu süreci daha rahat geçirmesi için bir takım dikkat etmesi gereken hususlar mevcuttur. Bunlar:

  • Ameliyat sonrası hasta odaya alındığı ilk zaman doktorun belirttiği saate kadar ağızdan bir şey yenilmemeli
  • Göz çevresine morluk oluşmaması için buz uygulanmalı
  • Yatarken yüksekte yatmalı ( şişliklerin daha kolay geçmesine yardımcı olur)
  • Yüze ve buruna sert cisim dokunmamalı, giyilmesi rahat giysiler tercih edilmeli
  • Burun sümkürülmemeli, katı gıdalardan uzak durulmalı, dişler sert bir şekilde fırçalanmamalı
  • 6 aya kadar güneş gözlüğü kullanılmamalı ve güneşten korunmalıdır.  

Burun Ameliyatı Her Mevsim Yapılır Mı?

Burun estetiği olmaya karar vermiş kişilerdeki en büyük soru işaretlerinden biridir. Geçmiş dönemlerden bu yana yaz aylarında burun estetiği yapılmaz diye bir inanış vardır. Ancak son dönemlerde bu inanış giderek azalmakta ve yaz aylarında da antalya burun ameliyatı yapılmaktadır. Ancak yaz aylarında ameliyat olmayı düşünenlerin çok daha özenli ve dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle 50 faktör güneş koruyucularını ihmal etmemeli ve güneş gözlüğünden uzak durmalıdırlar.

Burun Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İşe Dönülür? Burun estetiği sonrasında hasta, 1 hafta içerisinde günlük hayatına devam edebilir çalışıyorsa işine, öğrenci ise okuluna dönebilir. Ancak, topla oynanan egzersizlerde hasta 2 hafta sonrasında devam edebilir. Burun ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgi için www.dreyupbozkurt.com adresini ziyaret edebilir ve sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Alanında birçok uzman doktor var olmakla birlikte en çok tercih edileni OP. Dr Eyüp Bozkurt’tur.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli