Boyun Fıtığı Hastalarında Uygun Yastık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Boyun fıtığı, boyun omurları arasındaki kıkırdakların yön değiştirerek, diğer sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucunda ağrılı bir şekilde kendini belli eden bir hastalıktır.

Boyun Fıtığı Hastalarında Uygun Yastık Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Boyun Fıtığı Hastalarında Uygun Yastık Seçimi Nasıl Olmalıdır? Mazlum

 

Boyun fıtığı, boyun omurları arasındaki kıkırdakların yön değiştirerek, diğer sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucunda ağrılı bir şekilde kendini belli eden bir hastalıktır. Bu hastalığın farklı belirtileri vardır. Bu belirtilerin bir kısmı bel fıtığında da görülebilir Ancak bel fıtığında daha çok belde ağrı oluşurken, boyun fıtığında boyunda ağrı oluşur. Bu hastalıkların tedavisi mümkündür. Bu tedavi yöntemlerin başında ilaçlar gelmektedir. Doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanıldığında yararlı olacaktır. Ağrı azaldıktan sonra boyun için fizik tedavi önerilir. Bu da tedavi yöntemi, boynunuzu daha rahat kullanabilmeniz için uygulanan bir yöntemdir.

Boyun fıtığına pek çok şey sebep olabilir. Bunların başında oturuş ve yürüyüş şekli gelmektedir. Yanlış şekilde oturmak ve yanlış şekilde yürümek bu hastalığa sebep olabilir. Boynunuzu fazla zorlamanız ve ağır yük kaldırmanız da bu hastalığa sebebiyet verebilir. Bu hastalığı tetikleyen bir diğer sebep ise kullanılan yastık türüdür. Yanlış yastık kullanmanız bu hastalığı beraberinde getirebilir.

Kullanılan yastığın çok yüksek olması ya da çok alçak olması ağrıya sebep olabilir. Bu yüzden kullandığınız yastıklarda çok önemlidir. Günümüzde bu hastalıklar için üretilen yeni ürünler vardır. Bunlardan birisi de ortopedik yastıklardır. Doktorların çoğu bu yastıkların faydalı olduğunu düşünmekte ve bu hastalığı olanlara, ortopedik yastıkları önermektedir. Ortopedik yastıklar sayesinde, boynunuz gerekli yükseklikte olacak ve zorlanmayacaktır. Bu da ağrı yapmasını engelleyecektir.

Ortopedik yastık alarak, bu hastalığının sebep olduğu ağrıları engelleyebilirsiniz. Seçeceğiniz ortopedik yastıklarda sizin için önemlidir. Hareket durumunuzu ve hastalığınızın derecesine göre bir yastık seçmek daha doğru olacaktır. Yastıklar şekillerine, boyutlarına ve yüksekliklerine göre değişmektedir. Sizde doktorunuzdan tavsiye alarak kendinize en uygun olan yastığı satın alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli