İple Burun Estetiği Nedir? Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği kendi görünüşünü beğenmeyen, rahatsızlığı olan ya da sebebi her ne olursa olsun bu işlemi yaptırmak isteyen insanların yardımına koşmaktadır.

İple Burun Estetiği Nedir? Avantajları Nelerdir?
İple Burun Estetiği Nedir? Avantajları Nelerdir? Mazlum

 

 Burun estetiği kendi görünüşünü beğenmeyen, rahatsızlığı olan ya da sebebi her ne olursa olsun bu işlemi yaptırmak isteyen insanların yardımına koşmaktadır. Burun estetiğinin çeşitli teknikleri vardır. Bunlar açık teknik ve kapalı teknik olmak üzere iki gruba ayrılır. Bölgenin yapısına ve durumuna bağlı olarak doktorunuz hangi tekniğin kolay olabileceğini belirlemektedir.

Son yıllarda gelişen bir teknik olan iple burun estetiği ameliyatları popülerliğini sürdürmektedir. İp ile burun ucu kaldırma, burun estetiği ameliyatları arasında en basit olanlarından biridir. Dikişle yapılan bu işlem kıkırdakları şekillendirmede ve burun ucunun yukarıya çıkmasında yardımcı olmaktadır. Dikiş aleti kullanılarak burun ucunun kaldırılması işlemi kolay uygulanan bir yöntem olduğu için avantajlıdır. Ameliyat sırasında az işlem uygulandığı için de ameliyat sonrasında ağrı ve şişlik diğer yapılan burun ameliyatlarına göre daha azdır. Bununla birlikte İşlem sırasında emilmeyen dikiş aleti kullanıldığı zaman kalıcı etkiler görülebilir ancak dokuya da zarar verebilmektedir. İple burun estetiği ne kadar zararsız bir işlem gibi gözükse de her ameliyatta olduğu gibi bu işlemde de riskler mevcuttur.  Bazı insanlar ameliyat sonrasında direk günlük hayatlarına devam etmek isterler bu kişiler için iple burun estetiği ameliyatları önerilmektedir. Bunun yanında da bilinçli olarak, ameliyat olmamış gibi rahat bir işlem istiyorsanız liposuction işleminde de kullanıldığı gibi lokal anestezi isteyebilir ameliyatınızda bilinçli bir şekilde bulunabilirsiniz.

Sonuç olarak burnunuzdan şikâyetçiyseniz, zahmetsiz ve avantajlı bir ameliyat istiyorsanız bu işleme rahatlıkla başvurabilirsiniz. Ameliyat sonrasında görüntüm nasıl olur ya da yakışır mı gibi sorularınız varsa bunun içinde endişe etmenize gerek yok doktorunuza başvurup saç ekimi operasyonlarında da kullanıldığı gibi 3d vectra yöntemi ile oluşacak şekli önceden görüp karar verebilirsiniz.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli