Davetiyeler Tasarlamak İyi Bir İş Modeli Olabilir

Davet, herhangi bir büyük olayın ilk tasvirini anımsatır. Çiftler düğünlerinin davetiyeler alanına giderek daha fazla yatırım yapıyor.

Davetiyeler Tasarlamak İyi Bir İş Modeli Olabilir
Davetiyeler Tasarlamak İyi Bir İş Modeli Olabilir ilker

Davet, herhangi bir büyük olayın ilk tasvirini anımsatır. Çiftler düğünlerinin davetiyeler alanına giderek daha fazla yatırım yapıyor. Yaratıcıysanız, bu sizin için iyi bir iş fikri olabilir. Sektör biraz doymuş gibi görünebilir, bununla birlikte her şey farklı bir şeyler yapmakla alakalıdır ve çarpıcı özellikler için her zaman bir yer vardır.

Davetiye Tasarımı İşi için Nereden Başlamalı?

İlk etapta büyük bir yatırım yapmadan yarı zamanlı çalışmaya başlayabilirsiniz. Yaratıcı ve zorlayıcıdır, ancak başlangıç ​​maliyetleri düşüktür. Davetiye tasarımı yalnızca bir baskı gibi görünse bile belli miktarda sanatsal eğitim ve yaratıcılık gerekir. Baskı sorunlarını gidermek ve birden çok siparişin sirkülâsyonu teknik ve örgütsel becerileri gerektirir.

Bir bilgisayar, küçük bir matbaa, çeşitli mürekkep ve baskı malzemeleri, ofsete yakın baskı kalitesi için tercih edebileceğiniz letterpress teknolojisi ve çok sayıda yazı tipi, ihtiyacınız olacaklardır. Tasarım için, Adobe Illustrator gibi iyi bir masaüstü yayıncılık yazılımı edinmelisiniz. Sanat, letterpress ve bilgisayar sınıfları, tasarımcının kaliteli davetiyeler üretmesine yardımcı olur.

Davetiye Tasarımı için Nasıl Bir Yol İzlemeli?

Davetiye tasarımlarınızı oluşturmaya başlamanız şunları yapabilirsiniz:

  • Bir stil seçin: Fikirlerinizi yönlendirip tasarıma odaklanmaya yardımcı olması için 'Art Deco' veya 'Geleneksel' gibi tanınmış bir tasarım stili seçin.
  • Zamansız yazı biçimleri: Geniş zaman dilimi içerisinde duran klasik fontlar her zaman davetiyelerde harika görünecek ve tasarımınızın stilini hiç kaybetmemesini sağlayacaktır.
  • Pratiklikler hakkında düşün: Tasarıma sıkışmadan önce boyutlandırma, yönlendirme ve baskı bitirme gibi önemli konuları düşünün.
  • Tasarımlarını modern tutun:  Soyut illüstrasyonlar deneyin ve tamamen çağdaş görünen bir tasarım için dramatik arka plan rengine karşı kontrast yapın.
  • Fotoğraf kullanmayı düşün:  Yeni ve modern görünen benzersiz bir tasarım arıyorsanız, fotoğrafı arka plana veya sınıra tanıtmak yol olabilir.

Her şeyden önce, yaptığınız iş için ilham alabileceğiniz https://www.edavetiye.com.tr/ gibi iyi bir örnek siteyi inceleyin. Tasarımlarınızı her zaman kişiselleştirin, kişilerin zevklerini ve sahip oldukları vizyonu öğrenin. Kendinize başarılı bir iş kurabilmeniz birkaç yıl alabilir, ancak buna değer. Gerçekten sevdiğiniz ve tutkunuz olan bir şeyi yaptığınız sürece iş sizi takip edecektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Temmuz Dergisi Ocak 2017 Sayısı Çıktı!
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli
Selçuk Özdağ’ın Youtube’da ki videolarına FETÖ engeli